Січень визнали найтеплішим за весь час спостережень у світі

3 хв на прочитання13 Лютого 2025, 13:16
Фото: ілюстративне / forpost.media

Глобальні температури продовжують бити рекорди, підкреслюючи тривожну тенденцію зміни клімату.

Січень 2025 року увійшов в історію як найтепліший січень у світі. Середня температура приземного повітря досягла 13,23°C, що на 0,79°C вище середнього показника за період 1991-2020 років. Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

За даними Copernicus Climate Change Service, глобальні температури продовжують бити рекорди, підкреслюючи тривожну тенденцію зміни клімату.

Цей січень став на 1,75°C теплішим за доіндустріальний рівень. Це вже 18-й місяць з останніх дев'ятнадцяти, коли глобальна температура перевищувала доіндустріальний рівень на понад 1,5°C. Так, останні 12 місяців (з лютого 2024 року по січень 2025 року) були теплішими на 0,73°C вище середнього показника 1991-2020 років та на 1,61°C вище доіндустріального рівня.

Середня температура поверхні моря в січні 2025 року була другою найвищою за всю історію спостережень для цього місяця, лише трохи нижчою від рекорду січня 2024 року.

За словами Саманти Берджесс, стратегічного керівника з питань клімату в Європейському центрі середньострокових прогнозів погоди, січень 2025 року – це ще один місяць, який вражає температурними показниками. Він продовжив рекорди, що спостерігалися протягом останніх двох років. І це попри те, що зараз активне явище Ла-Нінья в тропічній частині Тихого океану, яке має тимчасовий охолоджуючий вплив на глобальну температуру.

Регіональні температурні та гідрологічні контрасти по всьому світу

Водночас Сполучені Штати, Чукотка, Камчатка, Аравійський півострів та материкова частина Південно-Східної Азії відчули температури нижчі за середні.

Аномалії спостерігалися і в гідрологічному режимі. У січні 2025 року Західна Європа, деякі частини Італії, Скандинавії та країни Балтії постраждали від сильних опадів, що призвело до повеней. Водночас північ Великої Британії та Ірландії, схід Іспанії та північне Причорномор'я зіткнулися з нехарактерними посухами.

За межами Європи, паводки спостерігалися на Алясці, в Канаді, східній Австралії, південно-східній Африці та південній Бразилії. Сухі умови панували на південному заході США, півночі Мексики, півночі Африки, Близькому Сході, Центральній Азії, сході Китаю та більшій частині півдня Африки, півдня Південної Америки та Австралії.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: