Догори
Дати відгук

Що відбувається із організмом людини, коли наступає голод

Мозок вважає, що ситуація, що склалася, небезпечна для життя.

3 хв на прочитання21 Червня 2022, 06:35
Поділитись:

Кожен відчував сильне почуття голоду і знає, яким запальним воно робить людину. Але що ще відбувається у цей час в організмі?

Через голод виникає відчуття, що шлунок незабаром з'їсть сам себе, мозок знаходиться як у тумані, а тіло здається спустошеним. Крім цього, у вас може з'явитися сильний потяг до їжі, тому є ймовірність, що з'їсте ви не найздоровіші продукти, пише  «zdorovia». Так що ж в організмі відбувається такого, що змушує людей себе як поводити?

Тіло божеволіє через відсутність «нагороди» для мозку. Під час їжі активується область мозку, яка пов'язана із задоволенням та винагородою. Також відбувається викид гормону дофаміну: він відповідає за гарне самопочуття. Іншими словами, споживання їжі робить людину щасливою, тому мозку потрібно це ще й ще.

Шлунок сигналізує мозку про те, що треба поїсти. У шлунку виділяється грелін або гормон голоду. Він повідомляє мозку, що організму потрібно більше їжі чи енергії.

Знижується рівень дофаміну. Це стало відомо завдяки експерименту, проведеному на мишах. Й

Низький рівень дофаміну викликає неконтрольовані емоції. Дофамін відповідає за поліпшення розумової функції та концентрації. Тому ви навряд чи зможете зосередитись на справах, якщо хочете їсти. Крім цього, ця речовина допомагає людині контролювати емоції.

Виробляється гормон, який відповідає за почуття гніву та за голод. Коли грелін (гормон голоду) потрапляє в мозок, починає вироблятися ще один гормон – нейропептид Y. Ця речовина допомагає регулювати агресію, гнів, збільшує кількість їжі. У дослідженні, опублікованому в Biological Psychiatry, зазначається, що при високому рівні нейропептиду Y у людей спостерігається більше ознак імпульсивності, агресії, імпульсної агресії.

Погіршується мозкова діяльність. Для харчування мозку потрібна глюкоза. Це основне джерело енергії для організму. Якщо ви довго не їсте, то потужність мозку знижується. Крім того, 25 відсотків енергії з їжі йде лише на харчування мозку.

Мозок стає голодним. Через низький рівень цукру людині стає складніше контролювати свою поведінку та гнів. Це стало відомо завдяки дослідженню, опублікованому в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences та огляду наукових праць, проведеному фахівцями з Університету штату Флорида.

Підвищується рівень гормонів стресу. Якщо глюкози стане в організмі занадто мало, мозок вважає, що ситуація, що склалася, небезпечна для життя. В результаті виділятимуться такі гормони, як глюкагон, адреналін, кортизол.

Організму не вистачає будівельних блоків для виробництва гормонів. Отримати ці речовини – триптофан, тирозин, холін – можна лише з їжі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.