Тривають обстріли українських міст і сіл армією РФ. Цивільним громадянам варто пам’ятати, що паніка така ж смертельна зброя, як і снаряди. Портал ITC.ua зібрав декілька порад, які допоможуть зберегти життя під час обстрілів.
Артилерійські обстріли
Залежно від зброї у вас є декілька хвилин або секунд на те, щоби знайти укриття. Цьому передує гуркіт, спалахи ракет або віддалений шум. Не всі можуть розрізнити, з чого саме йде обстріл, тому є універсальні правила поведінки. Не відслідковуйте політ снаряду, ваша миттєва та адекватна реакція — запорука успіху.
Не можна під час обстрілів:
Що треба зробити:
В ідеалі треба перечекати обстріл в бомбосховищі або в укріпленому місці. Що ближче до землі, то краще. Притуліться до несучої стіни — це може бути тамбур, простір за вхідними дверима в оселю чи ванна кімната, ізольована від вікон. Поговоріть із сусідами з першого поверху, можливо, вони дозволять перечекати обстріл у них.
Що треба зробити:
Не можна під час обстрілів:
Обстріли зі стрілецької зброї
Якщо ви опинилися посеред перестрілки зі стрілецької зброї — шукайте схованку за урнами, клумбами, бетонними укріпленнями, але не обирайте для укриття автомобілі — вони часто стають мішенню. Якщо поряд немає укріплення, падайте на землю у заглиблення чи яму. Лягайте у позі ембріона, затуліть голову та поверніться ногами до сторони обстрілів. Не вставайте зі схованки раніше, ніж через п’ять хвилин після обстрілу. Ці прості правила можуть суттєво зменшити вірогідність того, що ви постраждаєте від відкритого вогню або уламків.
Також ми розповідали, що робити, коли чуєте поблизу літак.