Прибирання — це останнє, чим ви любите займатися? «Попелюшка» розповідає, як швидко прибрати вдома, якщо ліньки.
Можливі причини ліні
Причин, чому людина не любить прибирати, кілька. Найчастіші з них такі:
Змусити себе не лінуватися і виділити час на прибирання складно. Адже більшість часу забирає робота. А за ті хвилини чи години, які йдуть на наведення ладу в кімнаті, так хочеться поспілкуватися зі своєю другою половинкою, відпочити з друзями… Насправді, це відмовки тих людей, які не люблять прибирати вдома. Досить чітко розпланувати свої справи й обов'язки, щоб устигати й житло упорядковувати, й відпочивати у колі близьких.
Дехто не може почати прибирати, тому що не знаходить фізичних сил. Це й не дивно, враховуючи, скільки сил витрачається на роботу, відвідування тренажерної зали, заняття з дітьми тощо. У такому разі порада одна: перегляньте своє навантаження і розподіліть його з урахуванням необхідності прибирати.
Якщо через лінощі чи втому прибирання краще не відкладати, то брак емоційних сил — інша річ. Порушений психоемоційний стан небезпечний для людини, хоча часто зі стресом і переживаннями саме прибирання під улюблену музику дозволяє справитися швидше.
Етапи
Отже, як прибрати в кімнаті, якщо ліньки? Не поспішайте записуватися в товариство «анонімних ледарів», краще скористайтеся наступною інструкцією:
1) Налаштуйте себе на потрібну хвилю. Створіть для цього відповідну атмосферу. Увімкніть улюблену музику та розслабтеся.
2) Визначте масштаб дій.
3) Перш ніж почати прибирати, подумки розділіть квартиру на окремі зони, у кожній з яких треба буде послідовно навести чистоту.
4) Починайте роботу.
Найважче з усього перерахованого — правильно налаштувати себе, змусити прибирати. У цьому вам допоможе фен-шуй. Мабуть, ви помічали, що після генерального прибирання почуваєшся спокійнішим і задоволенішим. Майстри фен-шуй запевняють, що справа тут у енергетиці житла, що змінилася. У курній кімнаті з розкиданими речами не можуть народитися розумні думки, бо їм заважає застаріла енергетика. Тільки той, хто прибирає у квартирі та очищує її від негативної енергетики, може створити порядок не лише у приміщенні, а й у власній голові. Ось вам і стимул для подолання лінощів. Ставтеся до прибирання не як до нудного заняття, а як до психологічного розвантаження: спочатку важко, зате в кінці — порядок у домі та мир у душі.
Якщо ви байдужі до фен-шуй, то згадайте, що навіть швидке прибирання — це безкоштовне фітнес-навантаження. Тільки уявіть: просто прибираючи кімнату, можна спалити до 350 ккал — практично цілий шматок торта, або дві банки газування, або стандартна порція картоплі фрі! Загалом, якщо в п'ятницю ввечері дозволили собі розслабитися в сенсі підтримки фігури, то в суботу саме час прибрати в будинку і позбутися зайвого з того, що було з'їдено напередодні.
Є й кардинальний спосіб упоратися з лінощами: запросіть до себе в гості друзів. Тут уже ніякі відмовки не допоможуть, а кликати Містера Пропера марно. Доведеться встати з дивана, щоб кімната набула більш-менш пристойного вигляду. Заодно покажете гостям, яка ви гарна господиня, та відпочинете у колі друзів.
Корисні поради
Існують маленькі хитрощі, які допомагають подолати лінощі робити прибирання. Це найдієвіші рекомендації психологів та народні поради:
✔ Почати прибирання у квартирі варто тоді, коли у вас виникла така думка. Не відкладайте процедуру на потім. Що більше думаєш, то менше хочеться робити.
✔ Прибирати краще суворо у певний день тижня, наприклад, у суботу. При регулярному повторенні процедури виробляється звичка — гляди, і необхідність прибирання почне сприйматися легше.
✔ Залучіть до збирання домочадців. Загальне заняття згуртує сім'ю, а ви зможете швидше прибрати в квартирі.
✔ Одягніть одяг, який не завдаватиме незручностей. Довге волосся краще зібрати в хвіст.
✔ Починайте прибирання з найбрудніших місць у домі. Коли результат отриманий швидко і виражений явно, це піднімає настрій і надає сил, яких вистачає на те, щоби довести справу до кінця.
✔ Відведіть на прибирання певний час, наприклад, 1 годину. Це дозволяє сконцентруватися на одному завданні, адже людині важко продовжувати займатися нелюбимою справою після перерви.
✔ Обіцяйте собі винагороду за роботу. «Якщо ліньки прибирати в квартирі, то й винагороди не буде!» — можна поставити собі таку установку. Нехай такою нагородою буде вечір із коханим, похід у кіно, що завгодно, чого вам дуже хочеться.
І пам'ятайте: жінка не куховарка та змивальниця, а господиня. Від вас залежить, чи перетвориться дім на місце, з якого всі члени сім'ї хочуть якнайшвидше втекти, чи буде наповнений світлом, турботою та красою в кожному куточку.
Також ми розповідали про найшвидший спосіб наведення порядку від експерта.