Що робити, коли защемило спину: радить реабілітолог

2 хв на прочитання22 Квітня 2023, 17:48
Фото ілюстративне

Загострення часто відбувається восени чи навесні.

«Щасливі» власники гриж міжхребцевих дисків сприймають фразу «весняне загострення» буквально. Здоровий організм добре відновлюється після їх появи, гострий період проходить швидко, біль із часом зменшується, через 2-4 тижні жодних симптомів може не лишитись.

Але при певних умовах може траплятися повторне загострення — часто це відбувається восени чи навесні. Телеграм-канал «Злий реабілітолог» зібрав деякі поради про те, як правильно перечекати чергове загострення болю в спині.

Виробіть звичку уникати рухів, що провокують біль

Різкий біль при певних рухах — це сигнал, що цей рух не ок, і для швидкого відновлення його треба тимчасово уникати.

Експериментуйте з позами для сну

Біль у спині посилюється вночі (аж до того, що перериває сон) або «вітає вас із добрим ранком» разом із будильником. Підберіть варіанти розташування в ліжку, які будуть комфортні і найменше провокуватимуть біль.

Не робіть різких рухів опісля сну

Міжхребцеві диски набираються водою за час сну і стають дещо вищими, набряк у місці появи грижі теж більшає, це робить хвору спину більш вразливою. Варто прокинутися трохи раніше і почати день із легкої розминки для хворої спини (готових комплексів на ютубі достатньо), після чого починати свої справи.

Будьте обережні з перенесенням ваги

Підіймати будь-який важкий предмет слід із втягнутим і напруженим животом для страховки попереку, та з «зібраними» лопатками для хворої шиї.

Уникайте певних положень

Найгірше, що можна зробити під час загострення гриж, — сісти і зігнутись, аби зав’язати шнурівки. Уникайте подібних положень, де потрібно нагинатись, скручуватись або тягнутись до чогось.

Обережно з громадським транспортом і довгою дорогою за кермом

У положенні сидячи спина більш вразлива, а тому поїздка старенькою маршруткою з доморощеним Фернандо Алонсо за кермом або подорож побитими дорогами може викликати біль або спровокувати нове загострення.

«Відпочиньте, не заважайте організму здолати чергове загострення — і швидко повернетесь до життя без болю», — запевняє «Злий реабілітолог».

Також ми розповідали, що робити, якщо болить спина: фармацевти радять, чим лікувати.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: