Щороку внаслідок необережного поводження на льоду гинуть люди. З метою захисту свого життя та здоров’я необхідно знати та виконувати наступні правила перебування на льоду:
1.На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0):
2.Забороняється виходити на тонкий лід.
3.Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею (2-3 рази в одне і те саме місце) якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг. Якщо лід недостатньо міцний, потрібно припинити рух і повертатися назад своїми слідами (там міцність льоду вже перевірена).
4.Небезпечні місця на льоду, як правило, темніші за інших, небезпечний - каламутний, мало прозорий і білий лід.
5.При переході замерзлої водойми необхідно користуватися прокладеними стежками. Під час групового переходу льодом необхідно йти на відстані 5-6 м один від одного й уважно стежити за тим, хто іде попереду.
6.При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (вмерзлі в лід кущі, траву та інше). Дуже небезпечно виходити на лід у нічний час.
7.Забороняється самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих.
8.Під час підльодного вилову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 4-5 м.
9.Кожен рибалка повинен мати з собою міцну мотузку 12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, а також тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.
Якщо ви провалились у воду:
Більше новин читайте на GreenPost.