Догори
Дати відгук

Шахтарі з Кривого Рогу домоглися підвищення зарплат та піднялися на поверхню (фото)

Люди просиділи у шахті 43 дні

1 хв на прочитання16 Жовтня 2020, 12:56
Поділитись:

Працівники шахти «Жовтнева» Криворізького залізорудного комбінату завершили протест під землею, який тривав 43 дні, та вийшли на поверхню після переговорів з адміністрацією. Про це повідомив 16 жовтня керівник Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

«Протестувальники успішно провели перемовини, підписали угоду. Цієї ночі вперше за 43 доби опинилися в обіймах своїх сімей і друзів. В матеріальному плані загальне підвищення зарплат на КЗРК має відбутися в наступному порядку: 38% - поверхневим, тим, хто працював під землею, але мав низькі зарплати. 21% - підземним працівникам. Домовилися, що шахтарів не переслідуватись і не притягатимуть до адміністративної або кримінальної відповідальності», – написав він.

Нагадаємо, на початку вересня майже 400 шахтарів КЗРК влаштували підземний протест, вимагаючи підвищення зарплати та покращення умов праці. Пізніше кількість протестувальників зросла до 414. Тоді правління КЗРК заявило, що подає заяву до поліції щодо блокування виробничого процесу і майна підприємства страйкуючими під землею шахтарями. А також починає заходи з підготовки підприємства до тривалого простою.  

Нагадаємо, гірників "Жовтневої" після 43 днів підземного страйку судитимуть 10 шахтарів, але свого вони домоглися.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго