Сергій Власенко: розвиток ринку гуманітарного розмінування у пріоритетах Міндовкілля

2 хв на прочитання4 години тому
ФОТО: Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Сергій Власенко взяв участь у профільній конференції UMAC 2024 в місті Лозанна.

Екологічний інспектор не зможе працювати на території, яку попередньо не очистили сапери.

Про перспективи очищення території України від мін та поточний стан розмінування лісів і об’єктів природно-заповідного фонду заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко розповів під час свого виступу на профільній конференції UMAC 2024 в місті Лозанна.

"Україна розпочала робити те, що не робив раніше ніхто у світі. А саме рахувати екологічні збитки від бойових дій за новими методиками. З перших місяців роботи над цим стало зрозуміло: неможливо вести обрахунок збитків без розмінування території. Екологічний інспектор не зможе працювати на території, де не побували сапери", — зазначив Сергій Власенко.

Велика війна в Україні за останні роки принесла багато шкоди лісам України, пошкоджено 30 тисяч квадратних кілометрів лісів, з них 4,5 тисяч квадратних кілометрів – заміновані. Майже 10% з 4500 квадратних кілометрів було розміновано протягом 2023/2024 років.

«Розмінування - запорука сталого миру і одна з ключових складових Пункту 8 Формули миру Володимира Зеленського про екологічну безпеку. Ми поступово рухаємося у цьому напрямку. Так, на цей час можливо розпочати розмінування на площі біля 35 тис. га територій установ природно-заповідного фонду, які забруднені вибухонебезпечними предметами. У нацпарку «Кам’янська Січ» на Херсонщині вже розміновано біля 3 тис. га його території, а за ініціативи нацпарку «Святі Гори» на Донеччині розміновано 100 км лісових доріг та під’їздів до пожежних водойм. А на Чернігівщині заплановано розмінування майже 28 га лісів до кінця року», — додав Сергій Власенко.

Забруднення наземними мінами створило серйозні екологічні проблеми, включаючи неконтрольовані лісові пожежі, деградацію, забруднення ґрунтів і водойм, зменшення біорізноманіття, що загалом спричиняє трансформацію екосистем. Ці проблеми мають далекосяжні наслідки для біорізноманіття і здоров’я населення та будуть відчутними не лише для нас, а й для майбутніх поколінь.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: