У рибальських селах Замбії, які радикально постраждали від посухи та глобальної зміни клімату, за використання човна не завжди беруть розрахунок грошима. Оскільки все більше жінок звертаються до рибальського промислу як засобу виживання, багато хто з них змушений укладати експлуататорські угоди, пропонуючи себе за можливість порибалити. Тривожну тенденцію посилило раптове припинення іноземної допомоги від Сполучених Штатів, де президент Дональд Трамп розпорядився максимально урізати гуманітарні програми. Про це пише EuroNews.
У новому звіті неурядової організації ActionAid підкреслюється посилення вразливості жінок до ґендерного насильства. У ньому наголошується, що тривалі посухи змусили багатьох замбійських жінок шукати альтернативні джерела існування, роблячи їх дедалі вразливішими для примусу та зловживань у галузі рибальства, яка відзначається дисбалансом влади та обмеженими можливостями.
Сильні посухи торік поставили понад 6 мільйонів замбійців із фермерських сімей під загрозу гострої нестачі продовольства та недоїдання. Половина сільськогосподарських угідь країни зіткнулася з повним неврожаєм. Це змусило уряд оголосити національне лихо та надзвичайний стан.
Оскільки Замбія потерпає від дедалі сильнішого дефіциту опадів, сільські громади намагаються адаптуватися. Нестача води та неврожаї посилили загострення продовольчої кризи, штовхаючи жінок на ганебні приниження заради виживання.
Селянки, які не мають човнів, змушені йти на будь-яку співпрацю з рибалками, щоб роздобути трохи риби на вечерю. А рибалки в обмін на найдешевшу рибу вимагают сексу. Так жінкам і доводиться виживати. Місцеві жительки не приховують, що зіткнутися з такою ситуацієї довелося багатьом.
Замбія має один із найвищих показників зареєстрованого гендерного насильства у світі. За даними ООН, більше третини жінок і дівчат у країні стикалися з фізичним насильством. Гуманітарні групи десятиліттями працювали над вирішенням цих та інших проблем. А зараз ситуація тільки погіршилася. На додачу рішення США урізати іноземну допомогу посилилося різким скороченням фінансування з боку Великої Британії та європейських країн. Через це у країні припинили роботу майже всі гуманітарні програми, зокрема, правозахисні. У 2024 і 2023 роках у Замбії було зафіксовано понад 42 000 випадків гендерного насильства на рік.
Більше новин читайте на GreenPost.