Ринок молочних продуктів України «загарбують» імпортери

2 хв на прочитання30 Липня 2020, 10:28
pixabay

Очікуване подальше зростання імпорту може не залишити українським молочникам шансів відродити галузь.

Ціни на молочні продукти в Україні залишаються досить високими, що приваблює зовнішніх постачальників, і  може не залишити українським молочникам шансів відродити галузь. Експорт значно скоротився, а імпорт практично всіх видів молокопродуктів зріс в рази, навіть в порівнянні з минулим роком.

Таку думку висловив експерт, директор «Інфагро» Василь Вінтоняк, пише  agroportal.ua. 

Експерт підкреслює, що результати зовнішньої торгівлі молокопродуктами за січень-червень, м'яко кажучи, приголомшують.  І якщо пару років тому Україна імпортувала тільки ексклюзивні сири і трохи свіжих молокопродуктів, а зараз завозиться все — величезна кількість сирів і масла, багато свіжих молокопродуктів і навіть сухе молоко з сироваткою.

«Для країни, яка зовсім недавно мала в нетто експорті мільйон тон молока, це зовсім погані показники. Якщо тренд терміново не змінити, то вже в наступному році Україна стане нетто-імпортером молокопродуктів і в молочному еквіваленті, не кажучи вже про гроші з усіма витікаючими наслідками», — прогнозує Василь Вінтоняк.

За словами експерта, до недавнього часу на український  ринок активно просували свої товари європейські компанії, але в недалекому майбутньому значно збільшиться інтерес до поставок в Україну і білоруських постачальників.  Це відбудеться тому, що Росія, яка є основним покупцем білоруських молокопродуктів, швидко і суттєво нарощує власне виробництво молока (в поточному році +1 млн т) і молокопродуктів і незабаром скоротить імпорт цих товарів з РБ.

В той же час обсяги експорту продукції олійно-жирового комплексу продовжують зростати.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: