Росія запропонує Туреччині план постачання зерна за рахунок Катару, щоб витиснути Україну з ринків — джерела

3 хв на прочитання31 Серпня 2023, 01:24

Блокування зернового коридору може обернутися голодом для країн Африканського рогу.

Росія запропонує Туреччині план постачання зерна за рахунок Катару. Він потрібний для видавлювання України з ринків, розповідають «Важливі історії».

Міністри закордонних справ Росії та Туреччини на майбутніх переговорах у Москві обговорять пільгові постачання 1 млн тонн російського зерна до Туреччини за фінансового забезпечення Катару, повідомляє «Інтерфакс».

Як пояснили агентству в МЗС, цей проект розглядають як оптимальну робочу альтернативу «чорноморській угоді».

17 липня, після виходу із зернової угоди, Росія почала просувати план з постачання свого зерна до Африки та витискання України з ринку, писала The Financial Times з посиланням на три знайомі з процесом джерела. За даними видання, Володимир Путін неформально запропонував Анкарі та Досі схему, за якої Катар оплатить доставку російського зерна до Туреччини, а вже звідти продукція піде в країни Африки, котрі її потребують.

Уперше Росія запропонувала такий план восени 2022 року, коли Москва ненадовго призупинила участь у зерновій угоді. У тристоронньому меморандумі йшлося про постачання через Туреччину 1 млн т зерна для країн Африки на пільгових умовах. Рахунок пропонувалося сплатити Катару. Тоді Катар та Туреччина відмовилися брати участь. Західні дипломати в бесіді з FT зазначали, що, швидше за все, йдеться про постачання вкраденого на окупованих територіях українського зерна, а представники Києва — що Україна докладає зусиль для зупинення цієї угоди.

Очікувалося, що Путін офіційно оголосить свій план на саміті «Росія — Африка» у Петербурзі наприкінці липня та під час візиту до Туреччини у серпні. При цьому влада країн Африки також розкритикувала рішення Росії вийти із зернової угоди. Глава МЗС Кенії Корір Сінг’Оей назвав рішення Путіна «ножем у спину глобальної продовольчої безпеки». Блокування зернового коридору може обернутися голодом для країн Африканського рогу (Сомалі, Еритрея, Джибуті, Ефіопія) та Східної Африки загалом.

Раніше Путін заявляв, що після виходу із зернової угоди Росія зможе замістити українське зерно і на комерційній, і на безоплатній основі. Він не виключив, що Москва може знову приєднатися до угоди про вивезення української сільгосппродукції.

Володимир Зеленський та його турецький колега Реджеп Ердоган провели телефонні переговори 21 липня та домовилися працювати над розблокуванням зернового коридору у Чорному морі.

Пізніше Росія та Україна взаємно оголосили, що вважатимуть військовими цілями будь-які судна, що йдуть Чорним морем до портів противника. Це фактично означає морську блокаду акваторії.

Раніше ми писали, що перше судно, яке скористалося тимчасовим коридором після виходу РФ із зернової угоди, досягло Босфору.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: