Догори
Дати відгук

Робітникам на полуниці в Україні уже платять більше ніж у Польщі – ЗМІ

2 хв на прочитання15 Червня 2020, 10:31
Image by Jenő Szabó from Pixabay Image by Jenő Szabó from Pixabay
Поділитись:

Сезонним працівникам в Україні подекуди платять уже більше ніж в Польщі, стверджують вітчизняні фермери.

Як пише pik.cn.ua, у деяких фермерських господарствах на Чернігівщині за збір полуниці робітникам уже платять до 10 грн за кілограм, у той час, як в Польщі за цю роботу платять близько 8 грн за кілограм.

Взагалі, як повідомляє видання, все більше фермерських господарств та сільськогосподарських працівників починають орієнтуватися саме на вирощування ягід. Для прикладу, у селі Снітків на Вінниччині завдяки ягідній індустрії вдалося створити близько 200 нових робочих із зарплатою, цілком конкурентною за українськими мірками.

Варто нагадати, що українські сезонні працівники цього літа залишилися вдома не від хорошого життя - начебто з міркувань безпеки черз епідемію коронавірусу їх не випускає з країни власний уряд. Спочатку стало відомо, що Кабмін заборонив українцям їхати на сезонні заробітки у Фінляндію – там чекають близько 14 тисяч українських працівників.

Після цього в уряді заявили, що взагалі не збираються випускати українців з країни. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив це турботою держави про громадян.

«Дійсно, звернення [від інших країн щодо потреби в українських робітниках] є. Але ми в Україні керуємося насамперед міркуваннями безпеки і здоров’я наших громадян. В умовах поширення пандемії будь-яка подорож – це наражання на небезпеку захворювання, особливо коли ця подорож здійснюється літаком», - заявив чиновник.

Риторика урядовця наштовхує на думку, що в уряді вважають, наче мають право розпоряджатися громадянами, як кріпаками.

«Тому на цьому тлі наразі нелогічним виглядає паралельно організовувати масові чартери на вивезення українців до країн, де теж продовжується пандемія з тією чи іншою мірою інтенсивності. Ми розуміємо потребу в робітниках з боку наших партнерів і будемо готові переглянути цю позицію у контексті зміни ситуації з пандемією коронавірусу», - заявив Кулеба.

Доходило навіть до того, що літаку з українцями, які мали всі необхідні документи і летіли на заробітки до Британії, забороняли виліт з аеропорту.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.