Рідкісну бджолу вперше зафіксовано в Нобельському національному парку (ФОТО)

1 хв на прочитання06 Травня 2025, 22:10
Уникальная находка: пчела-плотник в Нобельском нацпарке

Велика чорна бджола з синім відблиском стала новим видом фауни заповідної зони.

Нобельський національний природний парк поповнився новим видом рідкісної фауни. Науковці зафіксували на території заповідника бджолу-тесляра (Xylocopa), яка є однією з найбільших бджіл в Україні. Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.

Бджолу-тесляра легко впізнати за її великим глянцевим чорним тілом з характерним синьо-фіолетовим відблиском. Під час польоту комаха видає гучний гул, що також є її відмінною рисою.

«Свою назву ці бджоли отримали завдяки унікальній здатності будувати гнізда прямо в деревині, – розповідають фахівці Міндовкілля. – Самки прогризають спеціальні ходи в мертвих деревах, старих пеньках і навіть у дерев’яних будівлях. У цих ходах вони створюють окремі камери для своїх личинок, куди дбайливо збирають пилок і нектар».

Бджоли-теслярі відрізняються від медоносних бджіл своїм поодиноким способом життя. Вони не живуть великими роями, проте відіграють надзвичайно важливу роль у процесі запилення різноманітних рослин. Їх часто можна зустріти на квітучих рослинах, де вони невпинно збирають нектар і пилок, сприяючи тим самим розквіту флори.

Варто зазначити, що бджола-тесляр занесена до Червоної книги України. Це свідчить про те, що вид потребує особливої охорони, оскільки його чисельність скорочується через руйнування природних місць існування.

Попри свій досить великий розмір та потенційно грізний вигляд, бджоли-теслярі насправді є миролюбними комахами. Вони рідко жалять, і то лише у випадках, коли відчувають безпосередню загрозу чи їх турбують.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: