Хоча вже два місяці точаться розмови про необхідність відтягувати війська від Бахмута, є сенс продовжувати обороняти це місто, вважає аналітик Defense Express Іван Киричевський.
«Рашисти настільки концентруються на взятті Бахмута, що «розмивають» свій наступальний потенціал, який хотіли зосередити для взяття інших населених пунктів — того ж Вугледара чи, наприклад, Авдіївки. І це ще більше віддаляє ворога від його політичної мети «вихід на адмінмежу Донецької області», — пояснює експерт.
Він говорить, що, хоч аргумент «відступити з міста, щоб зберегти резерви для контрнаступу» по-своєму виглядав раціональним, гору взяла інша реальність — «захищати місто, щоб ворог не міг наступати на інших напрямках».
Щоб пояснити, наскільки насправді суттєвими для рашистів є втрати у 50 тисяч «багнетів», Киричевський наголошує, що такого угрупування вистачило би для повторного наступу на Київ.
Аналітик наводить і інше порівняння: станом на початок 2022 року сухопутні війська «маленької та гордої Фінляндії» налічували усього 4 тисячі кадрових військових + 9 тисяч резервістів, у той час як націлені зокрема на «Країну Суомі» 11-ий армійський корпус берегових військ Балтфлоту та 14-ий корпус берегових військ Північного флоту РФ налічували загалом близько 20 тисяч «багнетів».
«Обидва ці корпуси рашистів зазнали розгрому в Україні, за березень 2023 року по всій лінії фронту було утилізовано понад 21 тисячу окупантів, і на цьому тлі так-то да цілком можна розширяти НАТО за рахунок Фінляндії поближче до Санкт-Петербурга. Звідки половину пускових установок до С-300 відтягнули для обстрілів України», — говорить Киричевський.
Також ми розповідали, що Бахмут не стане кінцем ПВК «Вагнер», тому що «зеки» потрібні російській владі для іншого — військовий експерт.
Окрім того, Путін вирішив: «Бахмут або пропав» — військовий аналітик Том Купер.