Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Ранок неділі почнеться з повного сонячного затемнення з вогненним кільцем

Ранок неділі почнеться з повного сонячного затемнення з вогненним кільцем

Пік часткового затемнення (1,4%) над Україною відбудеться о 8:51 за київським часом

2 хв на прочитання20 Червня 2020, 21:22
pixabay pixabay
Поділитись:

У неділю, 21 червня, з самого ранку на Землі відбудеться одна з найвражаючіших космічних подій – повне сонячне затемнення з вогненним кільцем.

"Цей дивовижний ефект – кільцеве сонячне затемнення – створюється в тому випадку, коли Місяць перебуває трохи далі на своїй орбіті навколо Землі і не повністю закриває собою Сонце. Цього року Місяць закриє Сонце всього на 99,4%", - пише  segodnya.ua. 

Сонячне затемнення в неділю, 21 червня, також знаменно тим, що воно відбудеться в день літнього сонцестояння – найдовшого в році.

Де побачити

Цими вихідними повне "вогненне кільце" спостерігатиметься жителями центральної Африки і Азії, а максимальну фазу затемнення можна буде спостерігати на півночі Індії – вона триватиме лише 38 секунд. Часткове сонячне затемнення простягнеться від Південно-Східної Європи до північних країв Австралії.

Як буде проходити сонячне затемнення 21 червня

Пік часткового затемнення (1,4%) над Україною відбудеться о 8:51 за київським часом, а завершиться о 9:18 ранку.

Спостерігати окремі фази затемнення можна тільки через спеціальний сонячний фільтр. Дивитися на Сонце через незахищені фільтром оптичні прилади заборонено – можна пошкодити зір.

Широко відомі "кустарні" способи спостереження – через CD-диск або просто будь-який затемнений предмет не забезпечують достатнього захисту зору. Краще використовувати камеру-обскуру.

Схема сонячного затемнення

Схема сонячного затемнення.Фото: Сьогодні

Все побачити онлайн

Найбезпечніший спосіб спостерігати фази сонячного затемнення – це підключитися до однієї з онлайн-трансляцій.

Наприклад, національна обсерваторія Японії почне трансляцію о 09:45 за київським часом, а спостерігачі з Брунею, В'єтнаму, Індонезії, Китаю, Малайзії, Сінгапуру, Таїланду, Тайваню, Філіппін, Південної Кореї і Японії проведуть спільну трансляцію, починаючи з 08:30 по Києву.

Відомо, американські вчені знайшли наймолодшу зірку у галактиці. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost