Догори
Дати відгук

Ранні ознаки деменції: як вберегти здоров'я?

Перші ознаки деменції можуть проявлятись, коли людина займається буденними справами.

1 хв на прочитання31 Травня 2023, 08:11
Поділитись:

Деменція викликана пошкодженням мозку, що може вплинути на ділянки органу, що беруть участь у створенні та відтворенні спогадів. Тому однією з ранніх ознак можуть бути проблеми з пам'яттю.

Це можуть бути труднощі із запам'ятовуванням недавніх подій, зустрічей, того, де що знаходиться і як робити те, що можна було б класифікувати як рутинне.

Наприклад, ви можете раптово втратити здатність робити те, що могли робити все своє життя, наприклад, керувати машиною або готувати чашку чаю. Сплутаність свідомості також спостерігається поряд з нездатністю впізнавати знайомих людей або імена і поганою концентрацією уваги. Наприклад, людина з деменцією може бути спантеличена тим, чому її партнер каже їй, що він уже поснідав, коли він не може згадати, як їв. Або вони можуть відчувати страх, якщо не впізнають людину, але їм кажуть, що вони знають її багато років. Хтось із деменцією може спробувати раціоналізувати цю емоційну реакцію, шукаючи відповіді.

Ви можете помітити, що починаєте ставити собі питання на кшталт: «Чи брешуть мені люди?» або «Я хворий?»

Тривога може спонукати вас зануритись в себе і відмовитися від участі в справах, які вам колись подобалися. Хоча ці два попереджувальні сигнали можуть з'явитися рано, важко визначити точні часові рамки.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.