Догори
Дати відгук

Рада заслухає прем’єра з питання тарифів на газ та електроенергію

За результатами наради було вирішено заслухати прем'єр-міністра України з доповіддю.

2 хв на прочитання14 Січня 2021, 13:06
 Pixabay Pixabay
Поділитись:

У Верховній Раді  26 січня заслухають керівництво уряду з доповіддю про врегулювання ситуації щодо тарифів для населення.

Як повідомляє пресслужба Верховної Ради,  вчора, 13 січня, у парламенті відбулася нарада, ініційована головою Верховної Ради Дмитром Разумковим щодо врегулювання ситуації з тарифами на газопостачання та електроенергію для населення. До неї були залучені представники парламентських фракцій, профільних відомств і прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За результатами наради було вирішено заслухати прем'єр-міністра України з доповіддю про заходи для врегулювання ситуації з підвищенням тарифів на Погоджувальній раді депутатських фракцій і груп 25 січня, а також на пленарному засіданні парламенту 26 січня. 

Також під час зустрічі представники Кабінету Міністрів України поінформували парламентаріїв, що пропонується запровадження державного регулювання цін на газ на період карантину, але не довше, ніж триватиме поточний опалювальний сезон.

Крім того, за інформацією Уряду, планується монетизувати пільги на споживання електроенергії для опалення.

Як відомо, Уряд пообіцяв знизити ціну на газ  та встановити її на рівні 6,99 грн за кубічний метр. У зв'язку з пандемією коронавірусу, на час карантину ціну на газ буде регулювати не ринок, а держава. 

Компанії-монополісти, які підняли ціну за транспортування блакитного палива до осель українців, найближчим часом перевірить НКРЕКП.

«Нафтогаз України» заявив, що підтримує рішення уряду щодо тарифів на газ. 

 Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року й до кінця березня поточного року  Уряд установив єдиний тариф для населення за електроенергію. Зробив це Кабмін за поданням т. в. о міністра енергетики України Юрія Вітренка.  Для українців установили єдиний тариф на електроенергію — 1,68 грн за кіловат. Таким чином Уряд скасував пільговий тариф у розмірі 0,90 грн за перші 100 кіловатів використаного світла. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.