Догори
Дати відгук

Рада заборонила використання пластикових пакетів: розміри штрафів

У законі є винятки.

2 хв на прочитання01 Червня 2021, 11:05
Рада заборонила використання пластикових пакетів: розміри штрафів Рада заборонила використання пластикових пакетів: розміри штрафів
Поділитись:

В Україні будуть штрафувати за використання пластикових пакетів. Верховна рада остаточно заборонила їх обіг.

Відповідно до  трансляції засідання Верховної Ради за документ проголосували 297 парламентарів.

За словами голови парламентського комітету Олега Бондаренка цим документом передбачено поступове виключення з обігу надлегких і легких пластикових пакетів завтовшки до 50 мкм та оксорозкладних пластикових пакетів.

«На мою думку, це дуже символічно, адже сьогодні, 1 червня, у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. Це одне з найстаріших міжнародних свят, метою якого привернення уваги до проблем дотримання прав і охорони здоров'я дитини. Обмеження використання пластикових пакетів — це саме про збереження не тільки здоров’я наших дітей і нас, але й про піклування та захист планети загалом», — написав він  на особистій Facebook-сторінці. 

Законопроєкт № 2051-1 забороняє використання:

  • надлегких пластикових пакетів;
  • легких пластикових пакетів завтовшки до 50 мкм;
  • оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

Винятком стануть пластикові пакети, обмежені величиною (225 х 345 х 450 мм), що використовуються для м’яса, риби та продуктів із них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

Штрафи

Згідно із законом розповсюдження пластикових пакетів каратиметься штрафом від 1700 до 3400 гривень.

За повторне порушення стягуватиметься штраф від 3400 до 8500 гривень.

Нагадаємо, раніше екологічний комітет ВР рекомендував Верховній раді остаточно заборонити оборот пластикових пакетів в Україні.

Як ми писали раніше, пластик став  проблемою для людства сьогодні. Одна з найбільших країн світу — Канада,   планує за 10 років  цілком  відмовитися від використання одноразових пластикових виробів

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко