За словами голови профільного Комітету Михайла Радуцького, Україні потрібно готуватися до хвилі, яку прогнозують як міжнародні, так і українські фахівці. Адже в Європі спалахи хвороби зафіксовані у Великій Британії, Португалії, Іспанії, Франції, Нідерландах, Бельгії. Поступово хвиля переміщується із заходу на схід Європи.
«На піку захворюваності в листопаді 2020 року та квітні 2021 року вдалось вирішити проблему дефіциту кисню за рахунок кисневих концентраторів. Але це тимчасовий засіб. Для стабільного та надійного забезпечення киснем необхідні повноцінні кисневі станції», — зауважив нардеп.
Радуцький нагадав, що у жовтні 2020 року Кабмін із держбюджету виділив 1,5 млрд грн на забезпечення ковідних лікарень киснем. «Під час поїздок у регіони в Одесі, Львові, Рівному та інших містах я бачив на території медичних закладів кисневі станції, встановлені за рахунок субвенції з держбюджету. Але, за інформацією МОЗ, наразі не всі «ковідні» лікарні мають стаціонарні станції».
Законопроєкт № 5460 передбачає виділення 150 млн грн на проєктування та монтаж, і 600 млн грн — на закупівлю обладнання. Кошти на цей проєкт запропоновано перерозподілити з надходжень від ПДВ на імпортні товари.