Догори
Дати відгук

"Птахи-патріоти": у Карпатському заповіднику показали птахів, що зимують (ФОТО)

Можна побачити рідкісні види, які занесені до Червоної книги України

1 хв на прочитання29 Січня 2022, 18:30
Чикотень.Всі фото - Юрія Поповича Чикотень.Всі фото - Юрія Поповича
Поділитись:

Зимова фауна птахів заповідника – найбідніша у сезонному біорізноманітті, нараховує лише 79 видів. Це менше як 41% від загальної кількості видів пернатих, зустрічі яких зафіксовані на території заповідника, ідеться у дописі Карпатського біосферного заповідника.

Поруч з типовими представниками птахів, яких ми бачимо щодня (синиця велика, сойка, гаїчка болотна чи хатній горобець) зрідка можна побачити рідкісні види, які занесені до Червоної книги України:

  • дятел білоспинний;
  • сова довгохвоста;
  • пугач;
  • глушець та інші.
Повзик звичайний
Крижень звичайний
Синиця велика
Великий строкатий дятел
Великий строкатий дятел

Значна частина їх, живе у заповіднику протягом цілого року, інші прилітають тільки на зимівлю (зимняк, снігур). Деякі види почали зимувати порівняно недавно – тільки в останні роки, це:

  • баклан великий;
  • крижень звичайний.
Баклан
Гаїчка болотяна
Дрізд чорний

У заповіднику нагадують, що потрібно пам’ятати, що зима – складний період для життя птахів, багатьом не вдається його пережити. Потерпають вони не стільки від холоду, як від голоду. Змайструйте годівничку та активно підгодовуйте їх , щоб і надалі вони милували нас своїм співом та красою.

До слова, на Івано-Франківщині чоловік тримає лева на повідку: селяни бояться, що одного разу власник не втримає 160-кілограмову тварину (ВІДЕО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.