Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • «Причина кампаній в Україні — надлишок вакцин у ЮНІСЕФ»: Волянський розкритикував нову кампанію вакцинації проти кору

«Причина кампаній в Україні — надлишок вакцин у ЮНІСЕФ»: Волянський розкритикував нову кампанію вакцинації проти кору

Іноді одна доза захищає пожиттєво, а іноді повністю щеплена двома дозами КПК дитина може захворіти.

2 хв на прочитання19 Липня 2023, 01:21
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Коментуючи повідомлення МОЗ про старт 17 липня вакцинальної кампанії проти кору, відомий лікар-імунолог, вакцинопрофілактик Андрій Волянський заявив, що причина кампаній в Україні — надлишок вакцин у фонді ЮНІСЕФ.

«Так було в 2015 році, коли проводили тритурову кампанію щеплення проти поліо ОПВ. Бо в квітні 2016 всю 3-валентну вакцину треба було утилізувати», — нагадує лікар.

Він також наголошує, що слід очікувати підйому захворюваності на кір, бо з початку попереднього минуло шість років.

 «Ви запитаєте: "А що, хіба непотрібно захищати проти паротиту та кору?". Звичайно, потрібно. Але іноді одна доза захищає пожиттєво. А іноді ПОВНІСТЮ щеплена двома дозами КПК дитина може захворіти. Чому? Бо всі люди різні. А взагалі КПКце три живих віруси, що вводять водночас. Тому потрібна персоніфікація, тобто визначення кількості антитіл. Але наші експерти від персоніфікації дуже далекі. Їм потрібно виконувати плани ЮНІСЕФ. Саме тому в цьому повідомленні жодного слова про перевірку напруженості захисту», — говорить Волянський.

Нагадаємо, в МОЗ повідомили, що в рамках кампанії напередодні нового навчального року лікарі та мобільні вакцинальні бригади будуть проводити щеплення дітей, які внаслідок війни чи інших обставин пропустили вакцинацію. Для цього розроблені і прийняті обласні плани проведення кампанії, визначено обласних координаторів і залучено до «підчищаючого раунду» з імунізації заклади охорони здоровʼя, пункти щеплень та мобільні вакцинальні бригади, які проводитимуть виїзні сесії у таборах та у віддалених населених пунктах областей.

У повідомленні також ідеться, що вакцина проти кору, паротиту та краснухи (КПК) доставлена до кожного регіону. 657 тисяч доз комбінованої вакцини КПК на підтримку Національної програми імунізації в Україну доставив дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Також ми розповідали, чому «дитячі» інфекції особливо небезпечні для дорослих.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.