Догори
Дати відгук

Профспілка працівників культури не підтримала обов’язкову вакцинацію проти COVID-19

Хоча вони їй і не підлягають.

2 хв на прочитання30 Вересня 2021, 13:28
Фото із соцмереж Фото із соцмереж
Поділитись:

У соцмережах з’явився скрін листа, адресованого Спільному представницькому органу всеукраїнських репрезентативних профспілок і профспілкових об’єднань на національному рівні, підписаного головою Профспілка працівників культури України Людмилою Перелигіною. В листі йдеться про те, що профспілка опрацювала проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням», та пропонує СПО не погоджувати його.

Серед аргументів профспілки — те, що відповідно до частини 2 статті 28 Конституції України жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам.

Окрім того, відповідно до статті 5 Конвенції про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини будь-яке втручання у сферу здоров'я може здійснюватися тільки після добровільної та свідомої згоди на нього відповідної особи.

А пункт 3 статті 281 Цивільного кодексу України також вказує, що медичні, наукові та інші досліди можуть проводитися лише щодо повнолітньої дієздатності фізичної особи за її вільною згодою.

Також у листі наголошують, що згідно з частиною 2 статті 43 закону «Про основи законодавства України про охорону здоров’я» згода пацієнта чи його законного представника на медичне втручання не потрібна лише в разі наявності ознак прямої загрози життю пацієнтах за умови неможливості отримати з об'єктивних причин згоди на таке втручання від самого пацієнта чи його законних представників.

Водночас наказом МОЗ від 2412.2020 р. № 3018 затверджено дорожню карту впровадження вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, якою визначено, що вакцинація проти коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для всіх груп населення та професійних груп.

«Посилання МОЗ на Рішення Європейського Суду з прав людини (квітень 2021 р.) є некоректним, оскільки воно стосується винятково стандартної та планової вакцинації дітей від хвороб, які добре відомі медичній науці та проти яких вакцинація вважається ефективною і безпечною. Це рішення не слід трактувати як карт-бланш для держав щодо введення обов'язкової вакцинації в умовах епідемії COVID-19», — додала Людмила Перелигіна.

Слід зазначити, що працівників культури немає у переліку професій, для яких МОЗ хоче зробити щеплення проти covid-19 обов’язковим на період дії карантину.

До слова, профспілка освітян висловилася проти обов’язкової вакцинації проти COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.