Догори
Дати відгук

Профільний комітет Європарламенту підтримав нові умови пільгової торгівлі з Україною

Європейський парламент має остаточно затвердити угоду на пленарному засіданні 24 квітня 2024 року.

2 хв на прочитання11 Квітня 2024, 09:50
Нові умови пільгової торгівлі з Україною Нові умови пільгової торгівлі з Україною
Поділитись:

Комітет з питань міжнародної торгівлі Європейського парламенту на засіданні 9 квітня схвалив продовження на один рік дії угоди про безмитну торгівлю продуктами харчування з Україною з додатковими обмеженнями, - повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики. Про це йдеться у пресрелізі ВР УКраїни. 

Зазначається, що за продовження пільгового режиму торгівлі України з Європейським Союзом із урахуванням запобіжників для сільськогосподарських товарів проголосували 26 членів профільного комітету Європарламенту, проти висловились вісім.

Погоджена напередодні домовленість передбачає, що призупинення дії ввізних мит та квот на український експорт до Європейського Союзу буде продовжене до 5 червня 2025 року. Водночас вона містить два захисні механізми для захисту ринку Євросоюзу.

Перший механізм – це посилена версія вже наявних обмежень, яка застосовуватиметься на основі регулярного моніторингу Європейської комісії.

Другий - новий механізм зобов’яже Єврокомісію знову запровадити тарифні квоти на імпорт з України м’яса птиці, яєць, цукру, а також вівса, кукурудзи, круп та меду, якщо він перевищить середньоарифметичне значення обсягів, імпортованих у другому півріччі 2021, 2022 та 2023 років.

Дія цього механізму запускається автоматично через 14 днів після виявленого перевищення обсягу експорту, а не через 21 день, як передбачалось раніше. Крім того, він тепер враховує дані про імпорт за довоєнний 2021 рік, а не лише 2022-ий і 2023-ий.

Європейський парламент має остаточно затвердити угоду на пленарному засіданні 24 квітня 2024 року - останньому для цієї каденції. Потім формальну згоду має надати Рада ЄС. Угода набуде чинності 6 червня 2024 року терміном на один рік.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost