Догори
Дати відгук

Продукти, які провокують запалення в організмі

Цими продуктами краще не зловживати.

2 хв на прочитання20 Вересня 2022, 08:11
Які продукти захистять кишківник Які продукти захистять кишківник
Поділитись:

Імунітет людини можна уявити як систему безпеки організму, де запалення - своєрідний сигнал тривоги. Імунна система активізується кожного разу, коли тіло розпізнає сторонніх загарбників, наприклад, мікроби, пилок рослин або хімічні речовини. Це запускає внутрішні запальні процеси, і в результаті здоровий імунітет знімає тривогу.

Запалення - природна реакція організму на інфекцію та спроба її знищити. У більшості випадків це дуже важливий процес в організмі, однак часом постійне запалення провокує не хвороба чи травма. Є більш підступний злочинець, який кожного дня може негативно впливати на здоров’я - їжа.

Продукти, які ми споживаємо, є одним з основних факторів хронічного запалення, і дуже часто така їжа присутня в раціоні більшості людей. Якщо ви кожного дня їсте продукти з забороненого списку, то власноруч запускаєте сигнали тривоги в організмі.

Каші швидкого приготування. Кашу на сніданок вибирають багато люжей: страва смачна, добре насичує, схвалюється медиками, до того ж бюджетна. Проте дієтологи закликають уникати каш, які вимагають не стільки готування, скільки простого заливання окропом. Цінність каші як страви визначається лише тим, чи зварена вона із цільного зерна, щоб забезпечувати організм клітковиною. Каші у вигляді однорідних мас лише підвищують вуглеводне навантаження на організм, що виснажує підшлункову залозу та провокує підвищення рівня цукру в крові.

Продукти з індички. Прибічники здорового харчування справедливо вважають індичку корисним низькожирним джерелом білка. Але чи означає це, що корисні і продукти переробки, наприклад, шинка або сосиски з індички? Фахівці радять пам'ятати: найчастіший прийом будь-якого переробленого м'яса може збільшити концентрацію насичених жирів в організмі, калорій та пов'язаного з ними ризику запалення.

Випічка. Оладки, ватрушки, кекси, пончики, булочки – для багатьох сніданок це випічка разом із кавою. Тим часом вона багата калоріями, рафінованим цукром, трансжирами – усіма компонентами, що сприяють запаленню. Випадкове або рідкісне частування не завдасть шкоди, але коли поїдання випічки стає звичкою, ваше тіло може не впоратися.

Кава із добавками. Кава вважається традиційним напоєм для сніданку, але вся його користь – у простоті: не повинно бути цукру, вершків, сиропів чи інших солодких та калорійних наповнювачів. Експерти нагадують: цукор у рідкому вигляді засвоюється значно швидше і тому різко підвищує рівень глюкози у крові. Чим вищий рівень цукру, тим більше шансів, що це сприятиме запальному процесу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.