Догори
Дати відгук

Право на відпустки: що передбачено у законодавстві для працівників з особливими потребами

3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю.

2 хв на прочитання03 Грудня 2021, 13:28
Люди з інвалідністю Люди з інвалідністю
Поділитись:

ВООЗ підрахувала, що у світі приблизно 1 млрд людей, або 15 % населення, мають ту чи іншу форму інвалідності. Медична допомога для цих людей, так само, як і для всіх інших, має бути доступна без катастрофічних фінансових витрат.

Доступною вона має бути й у фізичному розумінні, без жодних перешкод і бар’єрів. А бар’єрами є, наприклад, сходи без пандуса чи двері, в які не проходить колісне крісло.

Відпустки для працівників з особливими потребами

Тривалість відпусток визначається Законом України «Про відпустки», іншими законами та нормативно-правовими актами України і, незалежно від режимів та графіків роботи, розраховується в календарних днях.

На відміну від звичайних працівників, працівники з особливими потребами, які недавно влаштувалися на роботу та ще не відпрацювали перших шість місяців на цьому підприємстві, можуть скористатися своїм правом піти у щорічну оплачувану відпустку повної тривалості ще до настання шестимісячного терміну їхньої безперервної роботи на цьому підприємстві (частина 7 статті 10 Закону України «Про відпустки»).

А працівники-інваліди, які вже тривалий час працюють на підприємстві, за своїм бажанням мають право піти у щорічну відпустку у зручний для них час.

Згідно зі статтею 6 Закону України «Про відпустки» тривалість щорічної основної відпустки для працівників-інвалідів становить:

  • для інвалідів I і II груп — 30 календарних днів;
  • для інвалідів III групи — 26 календарних днів.

За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. Тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не має бути меншою, ніж 24 календарних дні.

До слова, Зеленський пообіцяв  підвищення зарплати для лікарів із наступного року.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я