Догори
Дати відгук

Повернення з небуття — люди знайшли рідкісного птаха, вид якого 170 років вважали вимерлим (фото)

Чорноброва мишача тимелія — невеликий птах із загону горобцеподібних

1 хв на прочитання25 Лютого 2021, 22:55
На Борнео знайшли рідкісного птаха На Борнео знайшли рідкісного птаха
Поділитись:

Незвична подія сталася на індонезійському острові Борнео — місцевим мешканцям вдалося зловити та сфотографувати дуже рідкісну пташку чорноброву мишачу тимелію. Й все б нічого, але цей вид птахів вже понад 170 років вважають вимерлим! Цей вид не потрапляв на очі вченим з 1840 року. Про це повідомляє BirdingASIA.

Фото - Panji Gusti Akbar et al., BirdingASIA, 2021

Протягом майже двох сотень років єдиним доказом існування виду залишався екземпляр з музейної колекції у нідерландському Лейдені. Його добули на Борнео в період між 1843 і 1848 роками, під час експедиції під керівництвом німецького геолога Карла Шванера.

Зазначається, що жоден азійський птах не залишався «втраченим» так довго. Деякі орнітологи вважали, що цей вид вже вимер.

Чорноброва мишача тимелія — невеликий птах із загону горобцеподібних, який пофарбований в сірі та коричневі тони та відрізняється потовщеним дзьобом і йде через око чорною маскою. Наразі рівнинні ліси на південному сході Борнео, де була виявлений загадковий птах, сильно постраждали від вирубки та пожеж. Це означає, що вид може бути дуже рідкісним.

Вчені планують відправитися в місця проживання птиці, щоб з'ясувати приблизну чисельність виду, його поширення і природоохоронний статус.

Тим часом на Рівненщині пес живе на даху магазина (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.