Науковці вважають, що спонтанні покупки в інтернеті є психічним розладом, оскільки така поведінка за симптомами нагадує інші залежності. Покупці мотивовані бажанням змінити свій настрій, і шопінг стає для цього найлегшим рішенням. Про це йдеться у дослідженні, описаному в журналі "Комплексна психіатрія", пише Daily Mail.
«Настав час визнати BSD (buying-shopping disorder – розлад купівлі-шопінгу) окремим станом психічного здоров’я. Ми сподіваємося, що наші результати, які свідчать про поширеність інтернет-покупок, викличуть інтерес до подальших досліджень», – зазначила провідна дослідниця Ганноверської медичної школи Астрід Мюллер.
Згідно з дослідженням, розлад, пов’язаний з купівлею і шопінгом, стосується 5% усього населення Землі, і йому слід приділяти більше уваги.
Визнання BSD в якості окремого розладу може допомогти пацієнтам зрозуміти, що вони потребують лікування. Дослідники пишуть, що подібні покупці відчувають «крайню заклопотаність і прагнення до покупок» і «непереборну» спокусу придбати товари.
Усе це призводить до страждань, сімейних сварок, безладдя від накопичених товарів, боргів і розтрат, – зазначають дослідники, які оцінили 122 подібних пацієнта у Німеччині.
Молоді люди, які купують онлайн, мали тенденцію до демонстрації ще небезпечніших симптомів.
На думку вчених, покупки скорочують розрив між тим, як пацієнти бачать себе, і тим, як вони хочуть, щоб їх бачили, або їхнім «ідеальним я». Саме через це в списках покупок часто з’являється розкішне взуття, товари для догляду за тілом і дорогі електротовари.
Читайте також: Симптоми раку – коли йти до лікаря?