Чим довше триває війна, тим складніше компаніям утримувати обсяги ділової активності та розмір заробітної плати своїх працівників. В умовах кризи український бізнес оптимізує витрати, часто це відбувається за рахунок зарплат. Так, у більшості професійних сфер у травні триває зниження зарплат. Про це повідомляє експертно-аналітичний центр кадрового порталу grc.ua в огляді заробітних плат, що пропонують у відкритих вакансіях у травні, пише agronews.ua.
Відзначається, що українські компанії озвучують, що в умовах війни одним із головних завдань для них є утримання та підтримка діючих працівників. Проте більшість із тих підприємств та організацій, що працюють, не мають змоги платити співробітникам заробітні плати на довоєнному рівні. Новим працівникам, яких наймають компанії, пропонують зарплати теж нижчі, аніж це було до війни.
Аналіз бази актуальних вакансій показав, що у травні у більшості професійних сфер триває зниження заробітних плат.
За виключенням кількох професійних сфер:
Позитивна динаміка середньої зарплати спостерігається у таких сферах: бухгалтерія, управлінський облік, фінанси підприємства. Цим фахівцям у травні пропонують 19 800 грн на відміну від квітня, коли пропонували в середньому 17 500 грн. Підвищилися середні зарплати у відкритих вакансіях для HR (з 15 000 грн у квітні до 29 700 грн у травні), у сфері маркетингу, реклами та PR (з 26 600 грн у квітні до 30 800 грн у травні). Відчутно збільшилися пропоновані зарплати для директорів та керівників (з 63 200 грн у квітні до 86 100 грн у травні).