Міністр захисту довкілля і природних ресурсів Руслан Стрілець спільно з головою Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олегом Бондаренком та народним депутатом Едуардом Прощуком з робочим візитом побував у найвіддаленішому природоохоронному осередку Українських Карпат, майже на кордоні з Румунією, Нацпарку “Верховинський”.
Там вони відвідали новий еколого-освітній візит-центр “Ільківці”, створений за кошти України та ЄС, і поспілкувалися з колективом парку.
“Вражений тим, що побачив у сучасному візит-центрі. Екскурсійні послуги та сучасні виставково-експозиційні модулі, VR-окуляри, де відвідувач може з висоти пташиного польоту помилуватися Карпатами. Для зручності тут є автостоянка та дитячий майданчик з м'яким покриттям. Відразу впадає в очі, що працівники нацпарку вболівають за свою роботу”, - зазначив Руслан Стрілець.
Крім того, парк "Верховинський" став потужним прихистком для тимчасових переселенців. У відновленій адмінбудівлі парку є приміщення, облаштовані для комфортного проживання, де сьогодні знайшли свій прихисток ВПО. Також на території парку активно розвивається сфера надання туристичних послуг, створюється усе для комфорту відвідувачів. Приміром, щоб купити квиток у візит-центр, достатньо лише зайти на сайт парку та у пару кліків здійснити операцію.
Також Міністр разом з головою Державного агентства лісових ресурсів України Юрієм Болоховцем передали приміщення від Перкалабського лісництва до Національний природний парк "Черемоський". Тепер їх будуть використовувати для різних природоохоронних заходів.
“Попри війну, наш природно-заповідний фонд має багатий потенціал для розвитку. Сьогодні Україна – центр тяжіння міжнародної спільноти. Я певен, після нашої перемоги над окупантами нашу країну захоче відвідати багато туристів, і ми маємо вже сьогодні робити все можливе, аби наша Україна була відома не лише як держава-переможниця, але й країна з багатим природним та туристичним потенціалом.
Дякую фахівцям нацпарків за кропітку працю заради збереження нашої природної та культурної спадщини”, - підсумував Руслан Стрілець.