Догори
Дати відгук

Понад тисячу клієнтів щомісяця: у Чернівцях ділки вели бізнес на липових COVID-сертифікатах та паспортах

Усе робилося у стислі терміни та без відвідин медичних закладів.

2 хв на прочитання02 Грудня 2021, 10:46
Злочинці Злочинці
Поділитись:

Організували схему 11 мешканців Чернівецької області. За потреби долучали до свого «бізнесу» медичних працівників. Підприємці  масово підробляли COVID-сертифікати та ПЛР-тести та «обслуговували» понад тисячу клієнтів щомісяця.«Клієнтів» знаходили через особисті контакти.

За попередніми даними, щомісяця  це приносило їм майже 1 млн грн «доходу», ідеться у повідомленні СБУ.

На Буковині схема полягала у «пакетній пропозиції»: ділки фальшували документи для виїзду за кордон. Серед них були сертифікати про вакцинацію від COVID-19 та негативні результати ПЛР-тестів.

Ділки мали два офіси в Чернівцях. Пропонували широкий спектр «послуг» як для громадян України, так і для іноземців. Громадянам України обіцяли виготовити паспорти громадян іноземних держав, у тому числі ID-карти та водійські посвідчення міжнародного зразка.

А ще бралися забезпечити документами, необхідними для працевлаштування за кордоном: викликами на роботу, довідками, виданими органами державної влади іноземних держав, підприємствами, установами, організаціями завіреними підписами та печатками. Для безперешкодного перетину кордону «виготовляли» довідки про негативні результатами ПЛР-тестів і міжнародні сертифікати про вакцинацію від COVID-19.

Іноземцям пропонували окрім довідок про негативний результат ПЛР-тестів, начебто зроблених за кордоном, ще й повний пакет підроблених документів для виїзду, працевлаштування й узаконення перебування в країнах ЄС. Усе робилося у стислі терміни та без відвідин медичних закладів.

Зловмисники вводили в оману своїх «клієнтів», переконуючи, що оформлятимуть справжні європейські документи. Натомість продавали їм підробки. 

Брали від 200 гривень за фейкову довідку про негативний результат ПЛР-тесту, а також до 650 євро за повний пакет документів, необхідних для виїзду громадянина України за кордон, включно із сертифікатом про вакцинацію.

Тривають слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх причетних до злочинної оборудки осіб.

До слова, кількість випадків ковіду меншає, але кількість смертей все ще велика: статистика.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.