Світовий банк, Європейська комісія та ООН представили оновлену оцінку збитків та потреб держави у відновленні після повномасштабного вторгнення. Відповідно до цієї оцінки, загальні втрати агросектору оцінюються в понад 80 млрд доларів, з яких прямі збитки в агросекторі склали – 11,2 млрд доларів, а потреби для реконструкції та відновлення сектору складають 55,5 млрд доларів.
Аналітики визначили прямі збитки та втрати сектору. Прямі збитки – це руйнування активів та знищення виробленої продукції. Непрямі збитки – це недоотриманий дохід сільськогосподарських виробників.
Виділено дві категорії потреб у відновленні – потреби у реконструкції (вартість заміщення пошкоджених та знищених активів) та потреби у відновленні - кошти, які необхідні для повернення сектору до показників до повномасштабного вторгнення, враховуючи принцип «Build back better» (необхідність відновлювати краще, якісніше ніж було, та з більшою стійкістю до ризиків).
Серед категорій прямих збитків найбільшу частку займає зруйнована та пошкоджена сільськогосподарська техніка та устаткування – 6,5 млрд дол, або 58% від всіх прямих збитків, зерносховища (1,9 млрд дол., 17% від всіх прямих збитків) та вироблена продукція, що зберігалася на складах на момент вторгнення та була знищена або вкрадена окупантами (1,9 млрд дол., 17% від всіх прямих збитків).
У порівнянні з минулорічною оцінкою прямі збитки зросли на 1 млрд дол. Ця цифра вражає масштабами, але у відсотковому значенні прямі збитки піднялися лише на 9,2%. Головним чином – через те, що велика частка активів, що були розташовані на окупованих територіях та в зоні бойових дій були вже зруйновані станом на момент минулої оцінки.
При цьому справжні прямі збитки агросектору, ймовірно, є більшими за цю оцінку, оскільки вони не враховують прямі збитки внаслідок терористичних обстрілів припортової аграрної інфраструктури та втраченої під час таких обстрілів продукції, а також, як зазначають автори дослідження – знищених сільськогосподарських приміщень (окрім зерносховищ).
Більше новин читайте на GreenPost.