Деякі помилки при самолікуванні коронавірусу можуть завдати шкоди організму і навіть привести до летального результату.
Про це попереджають лікарі.
Як приклад - випадки, коли хворі з симптомами ГРВІ самостійно кололи собі потужні кроворозріджувальні препарати, після чого у деяких починалися крововиливи в мозок і сильні шлунково-кишкові кровотечі.
До слова, не раз уже доведено, що антибіотики не мають жодного впливу на вірус, а їх використання в якості профілактики є неприйнятним.
Якщо ви перебували в контакті з кимось, хто захворів на коронавірус, не потрібно відразу бігти в лабораторію здавати ПЛР-тест. Результат може бути неточним, адже інкубаційний період може тривати від 5 до 14 діб. До того часу вірус може ще не виявитися. І не варто думати, що захворювання пройде безсимптомно – це явище ще потрібно дослідити. Навіть при дуже легких формах захворювання ви його відчуєте у вигляді слабкості, втоми, невисокої температури. І вже тоді стане зрозуміло, кого варто тестувати, а кого – ні.
Цікаво також, що більшість пацієнтів з коронавірусом страшенно поспішають на лікування в стаціонар.
Для лікування в стаціонарному режимі є певні показники важкості хвороби, і лікарі знають, як їх виявити. Якщо небезпечних симптомів не спостерігається, лягати в лікарню «для перестраховки» зовсім не потрібно. У більшості пацієнтів захворювання протікає легко або помірно, тому не варто відволікати лікарів від насправді важких хворих, які потребують невідкладної допомоги.