Права українців, які працюють у Польщі, можливо, потрібно врегулювати міжурядовою угодою. Про це заявив міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Ян Кшиштоф Ардановський, повідомляє Укрінформ.
“У Польщі працює багато тисяч українців, які мають повагу завдяки своїй чесності, надійності, працьовитості. Можливо, це (статус українців - ред.) має врегулювати міждержавна угода, яка давала б і більші гарантії, і більшу безпеку, кращу опіку, дотримання прав працівників. Це все буде предметом міждержавних переговорів”,- наголосив Ардановський.
За його словами, те, що до Польщі приїжджають тисячі українців, є доброю нагодою, щоб подружитися.
“Це прекрасна нагода, аби краще познайомитися. Адже у нас схожа мова, у переважній більшості ми християни. Потрібно пізнати себе і спосіб мислення, чутливість і на цьому будувати дружні відносини. Кращого часу не буде”, - переконаний Ардановський.
Нагадаємо, заробітчани - досить безправні люди в Україні. Під час карантину вони опинилися в заручниках у власного уряду. Спочатку стало відомо, що Кабмін заборонив українцям їхати на сезонні заробітки у Фінляндію – там чекають близько 14 тисяч українських працівників.
Після цього в уряді заявили, що взагалі не збираються випускати українців з країни. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив це турботою держави про громадян.
«Дійсно, звернення [від інших країн щодо потреби в українських робітниках] є. Але ми в Україні керуємося насамперед міркуваннями безпеки і здоров’я наших громадян. В умовах поширення пандемії будь-яка подорож – це наражання на небезпеку захворювання, особливо коли ця подорож здійснюється літаком», - заявив чиновник.
Риторика урядовця наштовхує на думку, що в уряді вважають, наче мають право розпоряджатися громадянами, як кріпаками.
«Тому на цьому тлі наразі нелогічним виглядає паралельно організовувати масові чартери на вивезення українців до країн, де теж продовжується пандемія з тією чи іншою мірою інтенсивності. Ми розуміємо потребу в робітниках з боку наших партнерів і будемо готові переглянути цю позицію у контексті зміни ситуації з пандемією коронавірусу», - заявив Кулеба.
Доходило навіть до того, що літаку з українцями, які мали всі необхідні документи і летіли на заробітки до Британії, забороняли виліт з аеропорту.