Половині населення Південного Судану загрожує голод - ООН

2 хв на прочитання22 Лютого 2020, 15:42
pixabay

22.02.2020 | Дмитро Шинкарук

Половині населення Південного Судану - майже 6,5 мільйонам людей – загрожує голод з травня по липень. Про це йдеться у доповіді Організації Об'єднаних Націй.

Особливу стурбованість викликає ситуація у районах, які найсильніше постраждали від повеней у 2019 році. У порівняні з минулим роком, забезпечення продовольством погіршилося. Особливо тяжке становище у 20 тисяч людей з графств Акобо, Дук і Айод, які з лютого по квітень зіткнуться з крайнім рівнем голоду. Ці люди потребують невідкладної і безперервної підтримки.

За прогнозами, до липня голод посилюватиметься у провінціях Джонглей, Верхній Ніл, Вараб і Північний Бахр-ель-Газаль. У січні 5,3 млн жителів Південного Судану вже насилу могли прогодувати себе. 

 «Не дивлячись на деякі сезонні поліпшення у виробництві продовольства чисельність людей, що голодують, залишається загрозливо високою і продовжує зростати. І до цього слід додати, що нам тепер загрожують рої пустельної сарани, які можуть ще більше погіршити становище. Нам
необхідно зберігати і нарощувати підтримку жителям Південного Судану, щоб вони змогли відновити або поліпшити засоби до існування і виробництво продовольства, а також посилювати можливості уряду щодо реагування на масове поширення сарани», - сказав Мешак Мало, представник Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН у Південному Судані.

З лютого загострення голоду відбуватиметься, основним чином, через виснаження продовольчих запасів і зростання цін на продовольство.

Крім того, у 2020 році від недоїдання постраждають 1,3 млн дітей. За 2019-20 роки кількість дітей. Які недоїдають, зросла до 12,6%, а у районах, які постраждали від повеней - до 23,8%. Це можна пояснити більш серйозною нестачею продовольства і більш високим рівнем захворюваності, головним чином внаслідок забруднення води і сплеску малярії через заболочування.

Раніше в ООН заявляли, що мільйони людей стануть кліматичними біженцями.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: