Догори
Дати відгук

Погода у січні: синоптики розповіли, чого чекати

Синоптики прогнозують, що місячна кількість опадів очікується в районі 27-58 мм, в Карпатах місцями до 75 мм, в горах Криму до 122 мм, що в межах середніх багаторічних значень.

2 хв на прочитання02 Січня 2021, 14:48
Поділитись:

В Україні середня місячна температура в січні очікується в межах 0-4 градусів морозу, в південній частині місцями 1-3 градусів тепла, що на 2-2,5 градуса вище середніх багаторічних значень. Відповідний прогноз розміщений на сайті Укргідрометцентру.

Синоптики прогнозують, що місячна кількість опадів очікується в районі 27-58 мм, в Карпатах місцями до 75 мм, в горах Криму до 122 мм, що в межах середніх багаторічних значень.

Дані багаторічних спостережень свідчать, що в січні середня місячна температура повітря в Україні становить 1-6 градусів морозу, в східних, Сумській та Чернігівській областях, місцями на Полтавщині та в Карпатах 7-8 градусів морозу.

"Абсолютний мінімум температури повітря становить 23-37 градусів морозу, в Карпатах, в окремих районах Харківської, Дніпропетровської, Київської та Сумської областей 38-39,8 градусів морозу, в Черкаській та Луганській областях місцями 40-42 градусів морозу, на узбережжі Криму 13- 22 градусів морозу. Абсолютний максимум температури - 7-14 градусів тепла, на Прикарпатті, в південних, Дніпропетровській і Кіровоградській областях до 15-18 градусів, в Криму до 21 градуса тепла", - йдеться у повідомленні.

Середня місячна кількість опадів становить 27-56 мм, на Закарпатті та в Карпатах до 57-155 мм.

При цьому ожеледь відзначається в середньому 1-7 днів за місяць, хуртовини найчастіше спостерігаються на Лівобережжі країни та в Прикарпатті.

Тим часом, ми повідомляли раніше, що українські жінки, особливо із сільської місцевості, більш вразливі до кліматичних змін сьогодення та тих, які чекають на нас у майбутньому. Про це кспертка Фонду ім. Гайнріха Бьолля Оксана Алієва.

Вона прокоментувала результати останніх соціологічних та екологічних досліджень, які стосувалися впливу кліматичних змін на населення.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.