Дзвінківський і Жорнівський природні заказники під Києвом, де можна зустріти дерева, яким понад 200 років, опинилися в небезпеці через недолугі санітарні рубки. Про це повідомляють екоактивісти Української природоохоронної групи.
Заказники знаходяться під керівництвом Боярської лісової дослідної станції. Саме її працівники наприкінці 2020 року під виглядом санітарних рубок знищили 11 тис. 304 кубометра деревини.
Навіть, якщо йдеться про сухостій, як стверджують представники Боярської ЛДС, шкода для екосистеми правічних лісів нанесена суттєво, пояснюють екологи.
«Під виглядом інновацій відбуваються безглузді санітарні рубки у заповідних лісах — результат жаги грошей та радянських підходів до управління. Більшість деревини, яка вирубається, — це сухостій або повалені дерева, тобто мертва деревина. Про важливість мертвої деревини в лісах не чув лише лінивий. Проведені рубки суттєво зменшили природоохоронну цінність заказників. І збільшили викиди парникових газів, адже більшість отриманої деревини — це дрова», — пояснюють екоактивісти.
Як стало відомо раніше, у Васильківському районі Запорізької області ботанічний заказник місцевого значення «Степногірський» зіткнувся з проблемою: його територію «захопила» сонячна електростанція.