Перший випадок вірусу HMPV зафіксували у Києві: що непокоїть лікарів?

2 хв на прочитання8 годин тому
ФОТО: ілюстративне

До вірусу підвищена увага, бо захворюваність стрімко поширюється у Китаї та Казахстані.

Українські медики інформують про динаміку захворюваності на вірус HMPV або метапневмовірус в Україні. Інфекція, до якої зараз підвищена увага медичних працівників і громадськості, вже зафіксована у Києві. У столиці інфекціоністи виявили перший у поточному епідсезоні лабораторно підтверджений випадок захворювання на метапневмовірус людини. Про це повідомили у Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

До вірусу зараз підвищена увага, бо захворюваність стрімко поширюється у Китаї та Казахстані. Протягом поточного епідемічного сезону 2024-2025 рр., станом на 5 січня, HMPV в Україні виявили у 14 осіб. Зокрема, серед дітей до 4 років - 2 інфікованих, серед дітей 5-14 років - семеро, серед людей у віці 30-64 роки - 4 особи та віком 65 і старше - 1 особа. Інфекція небезпечна для маленьких дітей, людей похилого віку та осіб з ослабленою імунною системою.

За словами лікаря-вірусолога, професора Алли Міроненко, метапневмовірус має симптоми, схожі на грип чи ГРВІ. Це підвищення температури (не завжди високе), кашель, нежить, слабкість, біль у м’язах та суглобах. Тяжчий перебіг можливий у дітей, літніх людей та осіб із послабленим імунітетом.

Орієнтовний інкубаційний період вірусу – від 3 до 6 днів. Середня тривалість захворювання може змінюватися залежно від тяжкості, в середньому 7-10 днів. HMPV найбільш активний в помірному кліматі протягом пізньої зими та навесні.

За словами медиків, зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом і може ставатися повторно. Захворювання найчастіше протікає у легкій формі (нежить, кашель), але може спровокувати і розвиток дихальної недостатності. Це якщо у людини слабкий імунітет або є супутні хронічні захворювання, що ослаблюють організм.

У Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб заспокоїли, що у державних лабораторіях столиці вже зробили запаси тест-систем для виявлення інфекції. І бажаючі перевірити, чи пов'язані їхні симптоми з цим захворюванням, можуть зробити тест.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: