Догори
Дати відгук

Першокласники сидять у класі впритул, бо чиновники не хочуть відкривати ще один клас (ФОТО)

У класі, де за санітарними нормами може навчатися 22 учні, вчиться 36. А поруч порожній клас.

3 хв на прочитання05 Вересня 2021, 10:02
Фото: Ірина Вітвицька Фото: Ірина Вітвицька
Поділитись:

Вінничанка Ірина Вітвицька розповіла в групі БАТЬКИ SOS про ситуацію, яка виникла у першому класі вінницької школи №21.

«У нас немає відстані до задньої стіни шафи, хоч має бути 65 см. У нас немає проходів між частиною парт заднього ряду, а там де євони максимум 40 см (мають бути 50). Діти втиснуті у проміжки 20-25 см (має бути 50) і їх коліна впираються в передню стінку партиПри будь-якій екстреній евакуації це буде ще одна трагедія на всю Україну. Але ми краще потім шукатимемо винних, аніж зараз будемо запобігати цій ситуації!» — говорить вінничанка.

Фото: Ірина Вітвицька

Ірина Вітвицька нагадує, що за законом кількість дітей у класі не може перевищувати 30.

«Площа нашого класу згідно з санітарними нормами взагалі може вмістити лише 22 учні. Нас 36. Поруч у нас пустий клас. Просто пустий. Це абсурдно. Це смішно. Це несправедливо і боляче. Тому що місто не хоче затвердити нам два перших класи і погодити фінансування ще однієї ставки вчителя. Замість того воно 31 серпня звільняє з нашої школи «зайвого» учителя», — розповідає вінничанка.

Фото: Ірина Вітвицька

Ірина Вітвицька повідомляє, що батьки першокласників місяць писали звернення, тричі були на прийому у директора департаменту освіти Вінницької міської ради Оксани Яценко і раз у заступниці міського голови Галини Якубович.

«Це не дало нам нічого, окрім інформації про те, що вони де завгодно відкриють новий клас, але не в нашій школі. Нам казали, що в нашу школу не йдуть через низький рівень освіти. Відділ освіти постійно чинив тиск на батьків, телефонуючи і вмовляючи забрати заяви. 8 людей відсіяли протягом серпня, а 7 людей змушені були піти 31 серпня! Як вам таке перед самим початком навчання?» — запитує Ірина Вітвицька.

Вінничанка розповідає, що до міської координаційної ради, яка затверджує мережу класів, входять лише представники відділу освіти й відділу фінансів.

«Тобто нас, як худобу поділили на гроші, отримали якусь цифру, затвердили та навіть не подумали, що вона суперечить теперішнім умовам у школах. Ніхто з відділів соцполітики, охорони здоров'я, жодна громадська організація не контролює правомірність цих рішень!» — обурюється Ірина Вітвицька.

Вінничанка називає ситуацію, яка склалась у першому класі школи №21, свідомим злочином проти дітей — адже піддаються загрозі їхні життя і здоров'я.

«Зайдіть у наш кабінет і проведіть там хоч одну з ваших нарад, можливо, це додасть вам здорового глузду. Це ви не будуєте нові школи, це ви не можете примусити забудовників вкладати в це кошти, це ви існуєте за наші податки в кабінетах де на кожного чиновника набагато більше місця ніж 1,2 м2, це ваша робота забезпечувати наші права. Робіть її, або покидайте посади, які ви так міцненько обіймаєте», — радить жінка вінницьким чиновникам.

Ірина Вітвицька розповідає, що на своє звернення батьки отримали лише канцелярську відписку. Тому подали звернення у Міністерство освіти, організували депутатські звернення до міського голови й готові відстоювати свої права в суді.

Також ми розповідали, що медики звинувачують НСЗУ в нечесній грі: відкритий лист.

 

Фото: Ірина Вітвицька

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.