Ознака незадовго до інсульту, яка не діагностується у 80% випадків

2 хв на прочитання01 Березня 2023, 13:40
Симптом який є провісником близького інсульту

43% пацієнтів з інсультом повідомляють про ті самі симптоми за тиждень до події.

Інсульт є основною причиною смерті та інвалідності в усьому світі з кількома факторами ризику, яким можна запобігти.

Страх перед інсультом сильно вимальовується в умах багатьох, і мільйони людей щороку помирають від ускладнень, пов’язаних із інсультом. Хоча багато стратегій допомогли зменшити тягар хвороб, велика кількість людей несвідомо живуть із значними факторами ризику.

Тяжке апное уві сні, яке вважається основним фактором ризику інсульту, залишається недіагностованим більш ніж у 80% випадків. Апное уві сні зустрічається у 70% пацієнтів після інсульту. Існують також дані про те, що в деяких випадках цьому стану передує порушення дихання уві сні, що дозволяє припустити, що воно також може бути фактором ризику.

Апное уві сні — це розлад, коли люди на короткий час зупиняють дихання під час сну. Ці періоди, які називають апное, зазвичай тривають від 10 до 30 секунд, іноді повторюючись до 100 разів за ніч.

43% пацієнтів з інсультом повідомляють про ті самі симптоми за тиждень до події.

Апное уві сні торкається до 20 відсотків населення. Цей стан становить загрозу для мозку, тому що він зменшує кровообіг і підвищує кров’яний тиск. Це впливає на здатність мозку модулювати зміни та запобігати пошкодженню самого себе. Це може бути причиною того, що люди з апное уві сні частіше страждають від інсультів і вмирають уві сні.

«Апное уві сні, одне з найпоширеніших хронічних захворювань, є фактором ризику ішемічного інсульту, повторного інсульту та поганого функціонального відновлення після інсульту. Більше половини тих, хто вижив після інсульту, страждають апное під час гострої фази після інсульту, причому обструктивне апное уві сні є найбільш поширеним підтипом».

Хоча апное уві сні часто діагностують після інсульту, що може передувати інсульту, погіршуватися під час гострої стадії і зберігатися після гострої фази.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: