Догори
Дати відгук

Отримати рекордні врожаї цибулі допоможе сірка

1 хв на прочитання13 Вересня 2020, 12:43
Поділитись:

Польські вчені з Познанського університету природничих наук встановили, що застосування сірчаних добрив значно збільшує надходження азоту з ґрунту. Азот, у фазі росту цибулини, може бути вирішальним фактором у врожайності, пише agronews.ua.

Дослідники наголошують, що ефективність азотних добрив часто обмежує фосфор і калій, тож зараз серед фермерів зростає інтерес до внесення добрив з сіркою.

«Є дві основні причини використання сірки при вирощуванні цибулі: врожайність і, що більш важливо, очікуваний вплив S-добрив на гостроту цибулин і виробництво біологічно активних сполук. Поглинання сірки у високоврожайних сортів може досягати 100 кг/га», — зазначили в повідомленні.

Так, вчені довели, що урожайність цибулі поступово росла зі збільшенням норми S, але незалежно від рівня внесеного азоту. Поступове збільшення врожаю цибулі відповідало прогресивному підвищенню кількості сірчаних добрив.

«Застосування 30 кг/га в порівнянні з контролем призвело до збільшення врожайності на 13%, а 60 кг/га — на 44%. Це явище можна пояснити тим, що вивільнення в ґрунті сірки призводить до прискореної мінералізації ґрунтового органічного азоту і до збільшення вмісту азоту амонію», — підсумували експерти.

Що ж до України, на почали з'являтися оголошення про реалізацію цибулі врожаю 2020 року за рекордно низькими для останніх сезонів цінами. Купити якісну цибулю у фермера південних регіонів України сьогодні можна за 2,5 грн/кг, що, за сьогоднішнім курсом, дорівнює 9 центів США.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost