Останнє ядерне випробування в Росії було 32 роки тому: чим це загрожує

1 хв на прочитання24 Жовтня 2022, 21:43

А період напіврозпаду тритію, який використовують у російській ядерній зброї, становить 12 років.

24 жовтня 1990 року, а саме 32 роки тому, на полігоні Нова Земля був проведений вибух в рамках ядерної програми СРСР — у штольні завглибшки 600 метрів було підірвано заряд, потужністю 70 кілотон. Наземні випробування ядерної зброї востаннє проводили ще раніше — у 60-х роках.

Останній підземний ядерний вибух, як і всі, здійснені з часу підписання Договору про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, космічному просторі та під водою 1963 року.

При цьому, нагадують експерти, період напіврозпаду тритію, який використовують у російській ядерній зброї, становить 12 років.

«Росія, яка розмахує «ядерною палицею», створюючи найбільшу загрозу світу з часу завершення Карибської кризи, сама не проводила ядерних випробувань понад три десятиліття. Враховуючи період хронічного недофінансування армії 90-х рр., а також традиційної російської безвідповідальності в належному зберіганні озброєння та військової техніки, стан готовності та безпека експлуатації російського ядерного арсеналу залишають великі питання. Ядерний терорист, який вихваляється найбільшим у світі арсеналом смертоносної зброї, здатен нанести не менше шкоди собі ж або випадковим жертвам, ніж тому, кого вважає противником і ціллю», — коментує Центр стратегічних комунікацій розповідає.

Нагадаємо також про те, що світ знову опинився на порозі ядерної війни: Карибська криза vs «атомна дипломатія» Путіна.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: