Догори
Дати відгук

Опубліковано закон, за яким нерухомість продаватимуть разом із земельною ділянкою

Закон вступить в силу через місяць.

1 хв на прочитання29 Вересня 2021, 08:37
Фото:
Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни Фото: Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни
Поділитись:

Опубліковано закон  № 1174-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розташованого на ній об’єкта нерухомості», що зобов’язує розривати договори на право користування земельною ділянкою, якщо продається об'єкт нерухомості, розташований на такій ділянці.

Згідно із законом, автоматично має буде укладатися договір користування або оренди землі з набувачем нерухомого майна, розташованого на ній. Про це інформує Голос України.

Закон передбачає, що якщо житловий будинок (крім багатоквартирного), будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває в користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти, до набувача переходить і право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені — на тих же умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

Згідно із законом, якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у постійному користуванні, а набувач не може використовувати земельну ділянку за таким правом, ділянка переходить до нього на основі іншого майнового права.

Закон також встановлює, що до особи, якій перейшло право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, що розташовані на орендованій земельній ділянці, також переходить право на оренду цієї земельної ділянки. Перехід права на оренду земельної ділянки здійснюється в порядку, передбаченому Земельним кодексом.

Нагадаємо, що названо п'ять регіонів України, де найдорожча земля.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.