Догори
Дати відгук

«Оператор ГТС» назвав найбільших своїх боржників

Вони завинили понад 1 млрд гривень

1 хв на прочитання27 Липня 2020, 19:06
Поділитись:

Компанія «Оператор ГТС» за перше півріччя 2020 отримала 29,4 млрд грн доходів, сума витрат склала 10,1 млрд грн. Про це йдеться в оприлюдненому звіті компанії. Доходи 73% доходів ОГТСУ отримала за надання послуг з транзиту газу з РФ в країни ЄС і в Молдову, 27% - за послуги транспортування в Україну, послуги з добового балансування та ін. 

«Більш ніж половина витрат були використані на придбання природного газу для виробничих потреб і послуг балансування. Решта — на технічне обслуговування та поточні ремонти об'єктів ГТС, паливно-мастильні матеріали та реагенти, податки та інші виробничі витрати», — заявили в компанії. 

Також за звітний період компанія виплатила 5,1 млрд грн податків у бюджети всіх рівнів, ще 1,4 млрд грн податку на прибуток за другий квартал 2020 року будуть виплачені в серпні.

У ОГТСУ також заявили, що за підсумками півріччя загальна заборгованість перед компанією за негативні небаланси становить 1,03 млрд грн, 99% якої сформовано облгазами. В інших 4 замовників послуг з транспортування газу — 2,6 млн грн боргів. 

«Рівень розрахунків облгазів перед ОГТСУ за негативні небаланси становить лише 14%», — йдеться в повідомленні. 

За оцінкою ОГТСУ, якщо проблему несплати приватними облгазами за відібраний газ не буде оперативно вирішено, то до кінця року обсяг сумнівної заборгованості може зрости до 5 млрд грн.  

Тим часом, в "Операторі ГТС України" повідомили куди підуть прибутки компанії.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго