Ця підвищена вулканічна активність нараз не спричиняє руйнувань, але це цікава ситуація: оскільки вулкани можуть бути непередбачуваними, вчені уважно стежать за ними. Три вулкана в ланцюзі Алеутських островів на Алясці почали вивергатися, а ще два можуть стати активними в найближчі дні.
З моменту одночасного виверження трьох Алеутських вулканів пройшло не менше семи років, відзначають американські вчені.
За даними обсерваторії вулканів Аляски, вулкан Великий Сіткін, гора Павлоф і вулкан Семисопочний перебувають на рівні небезпеки оранжевого вулкана станом на 15 серпня. Це означає, що виверження відбуваються, але вони відносно невеликі, з мінімальною кількістю попелу.
На горі Павлоф і Семисопочний було виявлено лише незначна кількість попелу, а на Великому Сіткіні попелу немає. Однак із Великого Сіткіна тече лава, а в Семисопочному були зафіксовані сильні сейсмічні поштовхи та декілька вибухів.
Крім того, гора Клівленд і вулканічний комплекс на Атці виявляють ознаки активності — підвищена спека під горою Клівленд і невеликі землетруси під Аткою. Обидва знаходяться на жовтому рівні небезпеки.
Хоча така одночасна вулканічна активність загалом є рідкістю, на Алеутських островах це досить часте явище. Алеутска дуга — це ланцюг вулканів, що тягнеться уздовж кордону між двома тектонічними плитами — Тихоокеанською плитою, яка проштовхується під Північноамериканську плиту. Ланцюг простягається від півострова Аляска до півострова Камчатка в Росії.
До слова, спека поступово спаде: синоптики дали прогноз погоди на тиждень.