Обережно, підробка: експрес-тести для визначення справжньої червоної ікри

1 хв на прочитання08 Січня 2025, 23:20
Як вибрати справжню червону ікру: покрокова інструкція та методи перевірки якості

Від ціни до експериментів з окропом: все, що потрібно знати про вибір якісного делікатесу.

Вибір якісної червоної ікри починається з уважного вивчення етикетки в магазині. Згідно з ДСТУ, на упаковці мають бути вказані назва та адреса виробника, назва продукту, місце промислу, сорт і ступінь солоності, дата виготовлення та фасування. Особливу увагу варто звернути на позначку "імітована", яка чесно вказує на несправжність продукту.

Важливим індикатором якості є ціна продукту. Надто низька ціна може свідчити про те, що це суміш різних сортів ікри або взагалі імітація.

Існує два основних види штучної ікри: гранульована та капсульована. Гранульована легко розпізнається за ідеально однаковими, блискучими ікринками без "вічок", які не лопаються на язиці. Капсульована імітація більш якісна та схожа на справжню ікру, має прозорі оболонки з "вічками" та рідким вмістом.

Для перевірки автентичності ікри в домашніх умовах існує кілька простих методів. Перший – тест з гарячою водою: справжня ікра при контакті з окропом утворює білі пластівці, тоді як штучна залишається незмінною. Другий спосіб – перевірка перекисом водню: натуральна ікра також утворить білі пластівці, а підробка або не прореагує, або розчиниться.

Щодо зберігання, відкриту червону ікру рекомендується тримати не довше 5 днів при температурі від -4°C до -6°C. Краще перекласти продукт із жерстяної банки в скляну ємність.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: