У найбільш густонаселеному американському місті з населенням 8,8 мільйона людей новобудови будуть використовувати електроенергію, а не викопне паливо. Міська рада Нью-Йорка ухвалила закон, що забороняє використання природного газу в більшості новобудов.
Будівельні проекти, подані на затвердження з 2027 року, мають використовувати для опалення електроенергію замість газу або викопного палива, повідомляє World-energy. Це дозволить скоротити викиди вуглекислого газу приблизно на 2,1 мільйона тонн до 2040 року, що еквівалентно річному викиду 450 000 автомобілів.
Закон набуде чинності з 2023 року для будинків висотою до семи поверхів і з 2027 року для будівель понад сім поверхів. Лікарні, комерційні кулінарії, пральні та деякі види виробничої діяльності будуть звільнені від дії закону.
Екологічні групи вітають новий закон як необхідний крок у боротьбі зі зміною клімату. У спільній заяві наголошується, що використання газу є одним з головних наслідків зміни клімату, і, за оцінками, причиною передчасної смерті близько тисячі жителів Нью-Йорка щороку.
Згідно з даними американської енергетики, в штаті Нью-Йорк 29% електроенергії отримано з атомних електростанцій, 22% з гідроенергетики і 4% з нафти. За даними екологічної групи RMI, штат Нью-Йорк споживає більше викопного палива в житлових і комерційних будівлях, ніж будь-який інший штат США.
Десятки невеликих міст також заборонили підключення природного газу до нових будівель, і Сан-Франциско та Сіетл теж рухаються до цього. З іншого боку, штати Техас і Арізона заборонили самим містам реалізовувати такі рішення, зайнявши позицію, що споживачі мають право вибирати джерела енергії.
Нафтогазова промисловість виступає проти цього закону, пояснюючи, що використання газу для обігріву приміщень у поєднанні з воднем та звалищним газом зменшить витрати споживачів та шкідливі викиди.
До слова, в прифронтових громадах Донеччини встановлюють сонячні електростанції.