Догори
Дати відгук

НСЗУ фінансуватиме мобільні команди для надання психіатричної допомоги

З 1 липня пацієнти з розладами психіки можуть отримати гарантовану медичну допомогу за новим пакетом.

2 хв на прочитання09 Липня 2021, 12:14
НСЗУ фінансуватиме мобільні команди для надання психіатричної допомоги НСЗУ фінансуватиме мобільні команди для надання психіатричної допомоги
Поділитись:

У Програмі медичних гарантій-2021 із 1 липня впроваджується новий пакет — «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». Заступник директора з поліклінічної роботи Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні імені академіка О. І. Ющенка, лікар-психіатр вищої категорії Аліна Кобець вважає, що ця послуга наблизить психіатричну допомогу до пацієнта — адже він зможе отримати її вдома.

«Така допомога розрахована на пацієнтів після завершення гострого перебігу хвороби та лікування в стаціонарі. Тобто людина не перебуває у психіатричній лікарні тривало, лише протягом часу, необхідного для стабілізації стану, а після лікування гострого перебігу повертається додому. І там не залишається напризволяще. Людиною опікується мобільна мультидисциплінарна команда. Це допомагає особам із розладами поведінки і психіки адаптуватися до ритму життя в соціумі», — пояснює Аліна Кобець.

До складу мобільної мультидисциплінарної команди мають входити щонайменше чотири особи, серед яких:

  • лікар-психіатр або лікар-психіатр дитячий;
  • лікар-психолог, лікар-психотерапевт або психолог;
  • медична сестра;
  • фахівець із соціальної роботи або соціальний працівник.

Мобільна мультидисциплінарна команда виїжджатиме до пацієнта і надаватиме йому допомогу за місцем перебування відповідно до індивідуального плану лікування, складеного у співпраці з пацієнтом.

Безоплатними для пацієнта будуть такі медичні послуги:

  • психіатричний огляд та допомога;
  • індивідуальний план лікування та реабілітації — із залученням самого пацієнта або його законного представника;
  • проведення необхідних психодіагностичних тестів у динаміці;
  • контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.

Родичі або законні представники особи з розладами психіки та поведінки можуть розраховувати на психологічну підтримку медиків мобільної бригади. Їх навчать технік самодопомоги та методів психологічної підтримки.

Мобільна команда також визначатиме потребу у фармакотерапії, призначатиме медикаментозне лікування, а за потреби направлятиме на стаціонарне лікування або на отримання паліативної допомоги.

«Для пацієнта та його родини усе безоплатно. Пальне для виїзду забезпечує медичний заклад. Але наголошуємо, що психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами, це не «швидка» психіатрична допомога. Тобто таку команду не можна викликати телефоном», — говорить Аліна Кобець.

Направлення на отримання допомоги від команди можна отримати у лікаря-психіатра або у свого сімейного лікаря. Якщо ж у пацієнта розвивається раптове погіршення стану, яке загрожує його здоров’ю чи життю, то варто звернутися за екстреною медичною допомогою за номером 103.

Ми вже розповідали, що психіатричну допомогу будуть надавати мобільні бригади.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.