Новий російський ударний дрон-камікадзе «Італмас» має працювати по цілях у глибокому тилу: що відомо про цю зброю

2 хв на прочитання25 Вересня 2023, 00:32

Заяви росіян про 600 успішних уражень цілей «Ланцетами» за півтора роки війни свідчать про неефективність боєприпасу.

Російські ЗМІ пишуть про новий ударний дрон-камікадзе «Італмас» від розробників «Ланцета». У нового дрона заявляється дальність 200 км зі збільшеною бойовою частиною — він начебто має працювати по цілях у глибокому тилу, знищуючи артилерію, РСЗВ, склади та інші об'єкти.

 

 

 

«Звісно, із запусками цих дронів російська звітність про тисячі знищених Хаймарсів піде різко вгору. З кожним запуском ліквідовуватиметься по Хаймарсу», — іронізують на Телеграм-каналі dragon-dances.

Річ у тім, що з завдаванням ударів дронами на такій відстані у росіян є одна проблема — наведення на ціль.

«Ланцет» наводиться через «Орлан», який знаходить ціль і є ретранслятором. Аби здійснювати управління «Італмас», необхідно якось тримати з ним зв'язок. А таких технологій у росіян немає. Для однотонних дронів «Оріон» заявляється радіус дії 250-300 км. Але там важкий комплект багаторазового зв'язку, який може працювати на таку відстань. Для дрона-камікадзе необхідний більш компактний і дешевий комплект управління. В який росіяни не вміють», — розповідають у dragon-dances.

Ідеться про те, що українці для своїх далекобійних дронів використовують супутниковий інтернет від Старлінка. Завдяки цьому дрон має керування та може передавати зображення цілей операторам, досягаючи необхідної точності. У росіян же нічого подібного немає в принципі.

«Якби росіяни могли керувати своїми дронами на відстані — система наведення давно стояла б на крилатих ракетах. Але ракети летять по координатах. Із дуже поганою системою наведення, що промахується на кілометри. З дорогою, військовою системою наведення, а не тим, що у «Ланцетах» на колінці та цивільних компонентах», — наголошують автори каналу.

Окрім того, вони пояснюють, що коли росіяни заявляють, що мають понад 600 успішних уражень цілей «Ланцетами» за півтора роки війни, то це свідчить про видатну неефективність боєприпасу. Адже за місяць випускається кілька тисяч «Ланцетів» — отже, за час повномасштабного вторгнення їх було випущено десятки тисяч, і лише 600 із них навіть за російською версією кудись влучили.

Принагідно нагадаємо, що відомий під маркою «Ланцет» дрон-камікадзе «Ростеха» виявився зібраним із деталей для вейпів і дитячих іграшок.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: