Ще 22 українські підприємства отримають фінансову підтримку від держави у вигляді грантів на загальну суму 81,9 мільйона гривень для створення нових або розвитку існуючих виробництв у переробній промисловості. Про це повідомило Міністерство економіки України.
Згідно з рішенням відомства, 9 підприємств отримають фінансування на суму 36,2 мільйона гривень безпосередньо від Міністерства економіки. Кошти для решти 13 підприємств будуть надані через Державну службу зайнятості відповідно до умов державної грантової програми.
Заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа підкреслив важливість цієї підтримки для розвитку вітчизняного бізнесу. "Грантова підтримка переробних підприємств є одним із ключових інструментів політики «Зроблено в Україні». Програма допомагає бізнесу запускати нові виробництва або масштабувати наявні – з сучасним обладнанням і прогнозованими умовами. У цій хвилі кошти зможуть отримати виробники харчових продуктів, фармпрепаратів, поліграфії, товарів з деревини, безпілотників. І навіть якщо заявка не пройшла з першого разу – є можливість врахувати зауваження, доопрацювати – і податись повторно. За умовами програми, кількість спроб не обмежена", – зазначив він.
Для отримання гранту компанії повинні внести свою частку співфінансування протягом 10 робочих днів:
Грантова програма є складовою частиною державної політики розвитку українських виробників "Зроблено в Україні". Фінансування здійснюється з державного бюджету через Міністерство економіки та з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття через Державну службу зайнятості. За 2024 рік українські підприємства отримали 375 грантів на загальну суму 1,8 мільярда гривень.
Міністерство економіки нагадує, що заявки на участь у грантовій програмі приймаються на постійній основі хвилями, кожні два тижні. Новий етап подання заявок розпочався 12 квітня. Усі необхідні документи подаються через онлайн-платформу Дія.
Процедура розгляду заявок включає кілька етапів: подання заявки з бізнес-планом через платформу Дія, автоматичне надсилання заявки до обраного банку, перевірка заявки банком (на наявність податкових боргів, кредитної історії, оцінка бізнес-плану, можливий візит на підприємство), прийняття рішення Міністерством економіки або Державною службою зайнятості та перерахування коштів заявнику після внесення ним частки співфінансування. Очікуваний термін отримання фінансування становить 1-1,5 місяця після завершення поточної хвилі подачі заявок та виконання всіх необхідних умов.
Більше новин читайте на GreenPost.