НКРЕКП дала «зелене» світло постачанню біометану в газотранспортну систему України

1 хв на прочитання03 Серпня 2022, 15:30

Біометан має переваги природного газу.

Біометан – це майже на 100%, метан, що утворюється або шляхом збагачення біогазу, або шляхом газифікації твердої біомаси. Збагачений біометан не відрізняється від природного газу, тому його можна транспортувати та використовувати таким же чином. Біометан має переваги природного газу, залишаючись при цьому вуглецево нейтральним.

Як ідеться у повідомленні на сайті Уряду,  прийнято постанову НКРЕКП «Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем», яка врегульовує питання постачання біометану в мережі.

Так, постановою передбачено збільшення молярної частки вмісту кисню у природному газі з 0,02 мол. %:

- до 0,2 мол. % для доступу біометану до газотранспортної системи;

- до 1,0 мол. % для доступу біометану до газорозподільних систем.

Тож виробники біометану зможуть звернутися до операторів ГТС/ГРС за технічними умовами щодо постачання біометану в мережі.

Також, 22 липня Уряд затвердив розроблений Держенергоефективності Порядок функціонування реєстру біометану на виконання прийнятого Парламентом у жовтні 2021 р. Закону України №1820.

Таким чином, на державному рівні акумульовано зусилля усіх – Парламенту, Уряду, Міненерго, Держенергоефективності, НКРЕКП – для запровадження ринку біометану в Україні.

Розвиток виробництва біометану - один із шляхів заміщення використання газу та декарбонізації, яким активно рухається Україна спільно з ЄС в умовах глобальної енергетичної кризи та енергетичного терору Росії.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: